×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Iespēja pārbaudīt sevi

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Bija nepatīkami skatīties televīzijā Stipro skrējienu 4. maijā Cinevillā, kas norisinājās vējā, lietū un pa ledainiem dubļiem. Ja bija tik briesmīgi laika apstākļi, vai skrējienu nevarēja atcelt? Cik cilvēku šajos ekstrēmajos ap­stākļos guva traumas un saslima? 
Emīlija Rīgā

Biedrības “Par stipru Latviju” pārstāve Elīna Gārbena skaidro, ka, skatoties laika prognozi 4. maijam, Stipro skrējiena organizatori aicinājuši skrējiena dalībniekus jau iepriekš izvērtēt savas spējas šajā ekstrēmajā pasākumā un iepriekš atbilstoši sagatavoties. Tomēr skrējienu nevarēja atcelt, jo tā būtu liela vilšanās vairāk nekā sešiem tūkstošiem dalībnieku. “Katram pašam tajā brīdī bija jāpieņem atbildīgs lēmums – startēt vai ne, izvērtējot savas spējas un varēšanu, un bija jābūt pietiekami spēcīgam, ne tikai lai pievārētu trasi un sasniegtu finišu, bet arī lai laikus apstātos un pārtrauktu dalību. Daudzi nemaz neieradās vai devās trasē nepilnā sastāvā, daudzi visu vēroja no malas kā līdzjutēji,” atzīst E. Gārbena. Laika apstākļi 4. maijā bija ļoti mainīgi. No rīta reģistrēšanās laikā lija lietus, kad startēja sievietes, spīdēja saule, bet, kad trasē jau bija vīrieši, sāka snigt slapjš sniegs, līt lietus un bija pat krusa. Vēlāk atkal kļuva siltāks. Stipro skrējiens bija gan cīņa ar sevi un laika apstākļiem, gan vienlaikus ideāla sadarbība ar citiem skrējiena dalībniekiem – viens palīdzēja kādam uzkāpt šķērslī, otrs kādu pavilka līdzi skrienot, bet trešais atbalstīja pirmo. Tādēļ daudziem skrējiens izvērtās par īstu piedzīvojumu ar asām izjūtām.

Visu šo laiku Cinevillā dežurēja mediķi un sniedza palīdzību vairāk nekā 100 cilvēkiem – pārsvarā ar nobrāzumiem, sastiepumiem un lūzumiem. Tikai vienam vīrietim bija nepieciešama nopietnāka palīdzība, bet slimības saasinājums nebija saistīts ne ar skrējienu, ne ar laika apstākļiem. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, traumu nebija ne vairāk, ne mazāk kā citus gadus, skaidro E. Gārbena. Vēl sliktākos laika apstākļos Stipro skrējiens norisinājās 2011. gadā. Tad vēl ārā bija gan sniegs, gan ūdenī ledus. Stipro skrējiens Latvijā notiek kopš 2010. gada. Līdzīgi pasākumi norisinās arī citās valstīs. Piemēram, Lielbritānijā “Tough Guy Run” parasti notiek gada sākumā un šķēršļi ir daudz sarežģītāki.

“Lielākā daļa no skrējiena dalībniekiem pauž gatavību stāties uz starta līnijas nākamajā gadā un apgalvo, ka Stipro skrējiens ir viens no retajiem pasākumiem, kurā zūd robežas starp cilvēkiem un nav svarīgs ne dzimums, ne nacionalitāte,” piebilst Elīna Gārbena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+