×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Iespējamam NBS komandiera amata kandidātam piešķir ģenerālmajora pakāpi (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piešķīris ģenerālmajora pakāpi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšniekam Leonīdam Kalniņam, kurš varētu būt viens no kandidātiem uz NBS komandiera amatu.

Paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” liecina, ka Valsts prezidents 11.novembrī izdevis pavēli, ar kuru piešķirta nākamā dienesta pakāpe 1957.gada 13.februārī dzimušajam Kalniņam.

Pašreizējais NBS komandieris Raimonds Graube nesen paziņoja, ka vēlas atvaļināties no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. Graube, kurš ir tikai pāris nedēļu jaunāks par Kalniņu, paziņojis, ka esot vecākais NATO valstu komandieris. Graubem nākamgad februārī apritēs 60 gadi.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) nesen aģentūrai LETA atzina, ka lielāka skaidrība par potenciālo NBS komandiera amata kandidātu varētu būt pēc Latvijas proklamēšanas 98.gadadienas svinībām, turklāt, visticamāk, kandidāts tiks meklēts starp augstākajiem virsniekiem. Starp augstākajiem virsniekiem gan ir tikai daži, kuriem netuvojas pensijas vecums.

NBS aktīvajā dienestā patlaban ir seši augstākā līmeņa virsnieki, kuri varētu kandidēt uz NBS komandiera amatu, taču likumā nav skaidra aizlieguma uz šo amatu pretendēt arī vecākajiem virsniekiem. Maksimālais vecums militārajā dienestā augstākajiem virsniekiem ir 60 gadu. Tajā pašā laikā saskaņā ar likumu personu NBS komandiera amatā apstiprina uz četriem gadiem – tātad, piemēram, 59 gadus vecs kandidāts, pārkāpjot 60 gadu slieksni, amatu automātiski nezaudētu. Aizsardzības ministrijā (AM) gan iepriekš nenoliedza, ka atbilstoši citu NATO dalībvalstu praksei bruņoto spēku komandiera amatā tiek apstiprināti augstākie virsnieki.

Starp augstākajiem virsniekiem ir ģenerālmajors, militārais pārstāvis NATO un Eiropas Savienībā (ES) Juris Zeibārts, kuram nākamgad apritēs 58 gadi. Baltijas Aizsardzības koledžas komandanta amatā šovasar stājās 46 gadus vecais ģenerālmajors Andis Dilāns. Šovasar Zemessardzes komandiera amatā stājās 47 gadus vecais brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš.

Savukārt Apvienotā štāba priekšnieka amatu kopš šīs vasaras ieņem 59 gadus vecais Kalniņš.

NBS dien vēl divi augstākie virsnieki – 51 gadu vecais Jūras spēku flotiles komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis un šovasar brigādes ģenerāļa dienesta pakāpes zīmotnes saņēmušais Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks Ivo Mogiļnijs, kuram tuvākajos gados pensionēšanās vecums netuvojas, tomēr precīzu viņa dzimšanas gadu AM neatklāj.

NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Varu derēt,ka gan Bergmanis,gan Vējonis uzklausīs NATO pretinieka Hūtes viedokli.,ne valsts intereses.

 2. Valsts prezidents Raimonds Vējonis piešķīris ģenerālmajora pakāpi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšniekam Leonīdam Kalniņam, kurš varētu būt viens no kandidātiem uz NBS komandiera amatu.
  ================================
  Leonīds Kalniņš Zemessardzē bija no 1990-jiem gadiem.
  2011.gada oktobrī tika iecelts par Zemessardzes komandieri. Tieši viņa vadīšanas laikā Zemessardzē bija vērojamas POZITĪVAS pārmaiņas – sākot ar zemessardzes materiālo nodrošinājumu, apgādi un beidzot ar mācībām. Zemessardzē Leonīdam Kalniņam bija AUTORITĀTE kā stingram un taisnīgam komandierim!
  Leonīds Kalniņš jau kā brigādes ģenerālis 2016.gada 26.augustā tika iecelts NBS Apvienotā štāba priekšnieka amatā.

  • Ja Kalniņa vietā būtu cits Zemessardzes komandieris, tad sasniegumu, uzlabojumu un pozitīvu pārmaiņu būtu 100 reizes vairāk. Nav Kalniņam vajadzīgo apgriezienu, trūkst harismas un autoritātes…un tas, ka viņš nav bijis misijās, tas, ka viņš ir krievu karaskolas produkts – tas viņam godu nedara.

 3. Kamēr Latvijā pie varas būs vecie komuņakas kā Hūte,Brigmanis,Urbis,Vējonis,Kučinskis utt NEBŪS nekādu izmaiņu valsts vadībā un faktiskā Kremļa ietekmē.Sovjietismu vēl arvien pierāda Vējoņa ieraušana par prezidentu.Ušaka padomnieki kaķi,Vējonis arī varēja kādu kustoni piesavināties,jo tāādu prezidentu Latvijai ,nu ziniet …….Lentītes graizīt ,modes rādīt utt var taču jebkurš bomzis.Mani interesē KĀ !! var iedot pielaidi NATO slepeniem dokumentiem zaldafonam,kurš deva zvērestu okupantu armijā? Graube teica,ka pēdejais vārds Vējonim,t.i., pskovietim.Tad jau nešaubies,ka Ļoņam garantēts amats !! Vienīgi jācer,ka NATO nebūs ar mieru !!

 4. Tikai ne Kalniņu!!! Viņam ir 2 (divas!) PSRS karaskolu izglītības, domājat, ka būs aizmirsis savu pirmo zvērestu?
  110% karjerists, uztaisījis neticamu karjeru no ZS sakarnieka līdz ģenerālim. Cik reizes ir bijis misijās?

 5. ATKĀRTOJU!!,es arvien jūtos vēl LPSRā,jo neredzu,ka Latvija ir NEATKARĪGA! Amatos savilkti bijušie VDK stučītāji un dažs lads kadroviks,komsomola šefi,komuņagas un pat pirmie sekretāri KP,prokrieviski koloboranti utt Ja Bergmanis iestums arī NBS krievu kara skolu ideju apmautos, vai bija vērts ziedot Zvaigzni<Slapiņu utt.?
  Ir jau jaunā paaudze bez Krievijas izskalotām smadzenēm.KAPĒC NE A.I.Lejiņš???????Ļoņam pat fiksi,kā Maklakovam,piešķir pakāpi.Velns parāvis,CIK ILGI ļausim .. LATVIEŠU TAUTU ????Rīga,Jūrmala utt OKUPĒTAS jau ceturto reizi KO TĀLĀK lai dara LATVIETIS ????VVC pat pirkstu nepakustina,ka latvietim nav darba LATVIJĀ !!!bez okupantu val.,bet Agafonovs,Saeimas deputāti u.c. amatpersonas NEZINA valsts val.vajadzīgā pakāpē. Tik drausmīgs GENOCĪDS !!!!
  LA ,ceru uz 100.p.!TAS ir mans VIEDOKLIS !!!

  • Piekrītu – Kalniņš ir skolojies PSRS kara skolās. Viņš okupācijas gados brīvprātīgi iestājās okupantu armijā un brīvprātīgi devās mācīties uz okupantu armijas militāro skolu, lai sargātu ļaunuma impēriju PSRSu. Tāds cilvēks nevieš uzticību.
   Man arī simpatizē pulkvedis Lejiņš. Viņš ne vienu dienu mūžā nav kalpojis komunistiem un okupantiem.

 6. LV dažu tūkstošu armiju nedrīkst komandēt cilvēks virs 60 gadiem, kamēr jeņķiem prezidentam būs 70+. Kā tā?

Draugiem Facebook Twitter Google+