Latvijā
Sabiedrība

Iespējamo uzbrukumu “Biļešu paradīzes” mājaslapai fiksējis “Cert.lv”3

Foto – Ieva Čīka/LETA

Iespējamo uzbrukumu SIA “Biļešu paradīze” mājaslapai sestdien pēc savas iniciatīvas fiksējusi informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv”, pārbaudot publiskajā telpā izskanējušo informāciju, informēja “Cert.lv” vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

Viņš skaidroja, ka “Cert.lv” 3.martā sazinājās ar uzņēmuma pārstāvjiem, lai gūtu skaidrojumus par publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka “Biļešu paradīzes” sistēma Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības laikā piedzīvojusi uzbrukumu.

“No sarunas secināms, ka uzbrukums ir piedzīvots,” norādīja Teivāns, piebilstot, ka, lai gūtu precīzāku priekšstatu par apstākļiem, “Cert.lv” lūdzis uzņēmumu sniegt detalizētu tehnisko informāciju.

Teivāns arī skaidroja, ka pirmdien, 5.martā, iespējams, varēs izdarīt konkrētākus secinājumus par to, kas bijis sistēmas nepieejamības cēlonis un vai ir konstatēti kādi trūkumi, kas novēršami, lai uzlabotu sistēmas slodzes noturību.

Kā ziņots, sestdien plkst.11 tika sākta vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība. To saskaņā ar Latvijas Nacionālā kultūras centra pērn sarīkotā konkursa rezultātiem nodrošina SIA “Biļešu paradīze”.

Sestdienas vakarā uzņēmums paziņoja, ka notiek mērķtiecīgs uzbrukums tā mājaslapai.

“Biļešu paradīzes” “Facebook” lapā tika publicēts paziņojums: “Šobrīd ir apgrūtināta lapas darbība – notiek mērķtiecīgs ārējs uzbrukums. Strādājam pie tā, lai to novērstu.”

Kā informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva, biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu.

Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

LA.lv