×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Iespējams, atkal uzdarbojas Imantas pedofils, seksuāli izmantojot 13 gadus vecu meiteni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vakar pēcpusdienā Rīgā, Zasulauka rajonā, seksuāli izmantota 13 gadus veca meitene, šodien preses konferencē paziņoja Valsts policija.

Uzbrukums notika ap plkst.16.20. Viena no galvenajām policijas izvirzītajām versijām ir, ka noziegumu varētu būt izdarījis tā dēvētais Imantas pedofils. Par to liecina nozieguma raksturs un izvēlētais upuris.

Lai arī policija jau iepriekš bija izstrādājusi tā dēvētā Imantas pedofila fotorobotu, tas tomēr balstījās uz cietušo meiteņu sniegto informāciju. Šajā gadījumā policija ir ieguvusi kāda vīrieša – aculiecinieka – sniegto informāciju, jo noziedznieks ar viņu bija pārmijis pāris vārdu. Jaunais fotorobots tuvākajā laikā tiks izplatīts plašsaziņas līdzekļiem.

Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs atzina, ka policija apzinās, ka noziedznieka notveršana ieilgst, taču agri vai vēlu likumsargi viņu notvers. Policija atkārtoti aicina vecākus un skolotājus pārrunāt drošības jautājumus, savukārt pārējie sabiedrības locekļi aicināti ievērot aizdomīgas personas.

“Mēs esam atraduši pieaugušu vīrieti, kurš ir redzējis noziedznieku. Iespējams, mums izdosies izveidot ticamu viņa fotorobotu, jo pirms tam mēs strādājām tikai pēc psiholoģiskā portreta. Mūsu galvenais uzdevums ir, lai neviens bērns nekļūtu par upuri. Es vēlreiz lūgtu vecākus izrunāt ar savām atvasēm drošības pasākumus, nākot no skolas. Ja gadījumā bērnus novēro kādas aizdomīgas personas, nekavējoties jāzvana vecākiem, bet, ja nav telefona, jāvēršas pie pieaugušajiem, piemēram, veikala pārdevēja, apsarga, benzīntanka darbinieka. Tāpat lūgums skolotājiem skolā bērniem lieku reizi atgādināt par drošību,” klāstīja Sozinovs.

Par Zasulauka gadījumu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par seksuālu vardarbību, ja tas izdarīts ar nepilngadīgo. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu no trim līdz divpadsmit gadiem un ar probācijas uzraudzību līdz trim gadiem.

Policija no šodienas galvaspilsētā pievērsīs pastiprinātu uzmanību bērnu pulcēšanās vietām. “Mēs apzināmies, ka varbūt būs grūtāk viņu notvert, ja visi zinās, kas noticis, mēs viņu meklējam, un mums ir fotorobots, taču mūsu mērķis ir, lai neviens bērns vairs nekļūtu par upuri,” piebilda policijas pārstāvis.

Kā ziņots, jaunais vīrietis tiek meklēts par trīs smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā, un kopumā uz viņa sirdsapziņas ir četri upuri. Iepriekšējais noziegums bija izdarīts 14.martā ap plkst.15, kad uzbrucējs iegrūda liftā divas mazgadīgas meitenes un veica netiklas darbības.

Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Visi upuri ir astoņus līdz desmit gadus vecas meitenes, un policija domā, ka tik mazas meitenes izvēlētas, lai izvairītos no pretdarbības. Vīrietis runā krievu valodā, bet, kā liecina policijas prakse, nevar izslēgt, ka viņa dzimtā valoda ir cita. Policija neizslēdz iespēju, ka vīrietis pats savulaik bijis dzimumnoziedznieku upuris, jo nereti par šādiem noziedzniekiem kļūst seksuāli izmantotie.

Visi noziegumi pastrādāti Imantā, tostarp Zentenes un Dammes ielā.

Policija iepriekš neizslēdza, ka noziedznieks mēģinājis mainīt izskatu vai pametis Rīgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+