×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Iespējams, atrasta “Āfrikas Atlantīda”. Vēl piecas senpilsētas turpina vilināt

1. Nirējs uzgājis noslēpumainus akmens blokus

1no6
Foto: Alans SetonsFoto: Alans Setons

Tanzānijas piekrastē atklātas drupas, kuras, kā uzskata zinātnieki, var būt liecība par nozīmīgu senpilsētu Raptu, raksta “The Daily Mail“.

Pirms aptuveni 2000 gadiem Rapta bija nozīmīgs tirdzniecības un transporta centrs, taču 400 gadus vēlāk pazuda no Zemes virsas. Arheologi uzskata, ka pilsēta applūda.

Drupas atklājis akvalangists Alans Setons, tās aizņem plašu teritoriju, kurā izmētāti vairāki tūkstoši taisnstūrveida un kvadrātveida akmens bluķu. Tiem ir dažāds izmērs – lielākie ir pat piecus metrus gari un aptuveni 40 centimetrus biezi.

Bluķu atradums ir zīmīgs, jo sala, pie kuras tie izmētāti, ir smilšu sala, un šajā apvidū okeānā nav arī rifu.

Daresalamas universitātes arheoloģijas profesors Felikss Čami uzskata, ka drupas var būt Raptas – “Āfrikas Atlantīdas” – paliekas. Tomēr viņš uzsver, ka pagaidām, kamēr nav atrasti citi artefakti, tas ir tikai pieļāvums.

  1. Nirējs uzgājis noslēpumainus akmens blokus
  2. Zelta pilsēta Eldorado
  3. Kad Dienvidamerika bija iekarota, starp konkistadoriem izplatījās leģendas par "Z" pilsētu, kas atgādinot Senās Grieķijas pilsētvalstis. Spāņu konkistadors Fransisko Oreljana bija pirmais, kurš uzdrīkstējās gar Rionegro doties leģendas meklējumos, taču neko neatrada.
  4. Zudusī Actlana – Acteku leģendārā dzimtene
  5. Tristana un Izoldes Lionēze
  6. Dubajas tuksnešu noslēpums

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+