Dabā
Laika ziņas

Prognozē jaunu sniega segu 0


“Priežu mežs ziemā”. 20. gadsimta sākums. Autors nezināms.
“Priežu mežs ziemā”. 20. gadsimta sākums. Autors nezināms.
Foto – Gunārs Kušķis

Brīvdienās un nākamajā nedēļā laiks gaidāms nepastāvīgs – vējains un nokrišņiem bagāts, nākamnedēļ iespējams izveidosies jauna sniega sega, prognozē Latvijas valsts, ģeoloģijas, meteoroloģijas centrs.

Šonakt ciklons no Lietuvas šķērsoja Latvijas dienvidaustrumu rajonus, atnesot intensīvāku snigšanu, tomēr šodien ciklons turpinās pārvietoties ziemeļaustrumu virzienā. Dienas laikā joprojām virs Latvijas atradīsies pazemināta spiediena apgabals, tādēļ pieturēsies mākoņains laiks, ar nokrišņiem un jūras piekrastē arī ar brāzmainu vēju.

Nedēļas nogalē būtiskas izmaiņas nav gaidāmas: tā gaidāma salīdzinoši silta, dienas laikā maksimālā gaisa temperatūra daudzviet sasniegs +4 grādus, bet centrālajos rajonos pat +8 grādu atzīmi. Daudzviet brīžiem gaidāmi nokrišņi – naktīs pārsvarā sniegs un slapjš sniegs, bet dienās lietus.

Darba nedēļas sākumā Latvija atradīsies pārejas zonā starp plašu anticiklonu virs Skandināvijas un aktīvu ciklonu darbību virs Eiropas centrālās daļas. Vējiem iegriežoties no ziemeļaustrumiem, austrumiem, gaidāma vēsāka gaisa ieplūšana Latvijā: nedēļas lielāko daļu naktīs gaidāms sals līdz 0…-5 grādiem, bet dienā temperatūra pakāpsies vien par 2-4 grādiem.

Nedēļas vidū jau Latvijai vairāk pietuvosies ciklons no dienvidiem, kas atnesīs bagātīgus nokrišņus – galvenokārt sniegu. Tādēļ pastāv varbūtība, ka jau visā Latvijā izveidosies jauna sniega kārta, kas nedēļas beigās, līdz ar siltāka un mitrāka gaisa ienākšanu teritorijā, sāks pakāpeniski kust.

LA.lv