×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

Par mūsdienu vergu vervēšanu darbam Anglijā vaino latviešu bandu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā operācijā, kuras ietvaros vienlaikus veiktas vairākas kratīšanas gan Latvijā, gan Lielbritānijā, aizdomās par cilvēku tirdzniecības organizēšanu darbam Lielbritānijā aizturētas kopā piecas personas – divi vīrieši un trīs sievietes.

Četras no aizdomās turētajām personām aizturētas Latvijā. Tiesa lems par Latvijas valsts piederīgo izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā.

Policija informē, ka vakar Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar izmeklētājiem no Lielbritānijas veica aizturēšanas operāciju Rīgas reģionā, aizturot četrus Latvijas valsts piederīgos aizdomās par tā saukto “mūsdienu vergu” vervēšanu darbam Lielbritānijā.

Aizturēšanas veiktas jau iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, kad 2017.gadā gan Lielbritānijā, gan Latvijā tika ierosināts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa. Toreiz jau tika ziņots, ka 2017.gada 12.septembrī Lielbritānijā par cilvēku tirdzniecību tika aizturētas sešas personas un konstatēti desmit iespējamie tā sauktie “mūsdienu vergi” no Latvijas.

Turpinot izmeklēšanu uzsāktajos kriminālprocesos, tika pieņemts Apvienotās Karalistes tiesas Eiropas apcietinājuma lēmums par personu izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā, kā arī izveidota apvienotā Latvijas un Lielbritānijas izmeklēšanas grupa. Un vakar VP ONAP sadarbībā ar Lielbritānijas policiju veica vairākas kratīšanas piecās dzīvojamajās mājās Rīgas reģionā. Kratīšanu laikā uzlikts arī arests trim automašīnām un vairākiem īpašumiem, par kuru iespējamo konfiskāciju lems tiesa.

Veikto kratīšanu laikā Latvijā aizturēti četri Latvijas valsts piederīgie – 1993.gadā un 1978.gadā dzimuši vīrieši un 1994.gadā un 1984.gadā dzimušas sievietes. Viena persona, 1985.gadā dzimusi sieviete, aizturēta Lielbritānijā.

Tiesa lems par Latvijas valsts piederīgo izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā, kur personas var tik sauktas pie atbildības atbilstoši Lielbritānijas likumdošanā noteiktajam sodam par šādu noziedzīgu nodarījumu.

LETA jau ziņoja, ka pērnajā rudenī Lielbritānijā par paverdzināšanu un cilvēktirdzniecību tika aizturēti vairāki Latvijas valstspiederīgie – Mareks Kaira, Ainars Pelcis, Ilgvars Pelcis, Kārlis Aleksandrovs, Magdalena Kleina un Jolanta Pelce.

2017.gada septembrī britu likumsargu operācijas gaitā tika atrasti desmit Latvijas pilsoņi, kas, kā uzskatīja policija, bija kļuvuši par cilvēktirdzniecības upuriem.

Atrastie Latvijas pilsoņi Lielbritānijā strādājuši par ļoti nelielu atlīdzību. Policijai ir aizdomas, ka upuri nav varējuši piekļūt bankas kontiem, kas bijuši atvērti uz viņu vārda.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kādi latvieši!?:) Senie romieši!!! Derbijā pilns ar viņiem …

  2. tadas bandas vioenkarsi janodauza kapitali lai paliek uz ratiniem tad bus maciba

  3. Bet, kā tieši izpaudās tā vērdzība?
    Viņiem nedeva ēst, viņus sita, viņiem nesamaksāja…?
    Ja, vnk., lika strādāt pa 12 – 14 st. dienā, tad es ar tāds esmu bijis – un nenožēloju.

  4. Vai tad joprojām kāds vēl tic,ka Lielbritānija ir Apsolītā laimes zeme?Brīnos,kur šādus muļķa reņģēdājus atrod!

Draugiem Facebook Twitter Google+