×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Iespējams, nelikumībās iesaistītais policijas priekšnieks Araks pazemināts amatā, bet Gudermanis dienestu pametis (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis (no kreisās) un Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks Uģis Araks piedalās Valsts policijas rīkotajā preses konferencē par operatīvo meklēšanas pasākumu laikā atklāto narkotiku ražotni, kā arī atsavināto nelegālo alkoholu.

Iespējams, nelikumībās iesaistītais Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks Uģis Araks ir pazemināts amatā, bet Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieks Gatis Gudermanis dienestu ir pametis, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Dienesta pārbaudē konstatēts, ka Araks ir pārkāpis likumu. Tagad šī amatpersona ir Kriminālpolicijas vecākais inspektors. Savukārt Gatis Gudermanis izvēlējās dienestu atstāt un ar 6.janvāri ir atvaļināts pēc paša vēlēšanās.

Šobrīd Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks ir Pauls Krūmiņš, bet Gudermaņa vieta pagaidām ir brīva.

Jau ziņots, ka vasarā saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktu kriminālprocesu no amata tika atstādināts Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieks Gudermanis.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, iepriekš atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēstīja, ka Gudermanis varētu būt saistīts ar sava bijušā padotā – Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) vecākā inspektora Raivo Lugus – lietu, kurā pastāvot aizdomas par izspiešanu. Lugu KNAB aizturēja jau februārī. Gudermanim tagad esot jāizskaidro KNAB, ko viņš domājis, uzliekot Lugus virzītajiem procesa dokumentiem rezolūciju “Sakārtot lietu!”. Kolēģi policijā to saprotot kā rīkojumu pareizi iešūt lietas materiālus.

Bijušais ENAP priekšnieks Gudermanis tikai pērn 1.maijā tika pārcelts KIP priekšnieka vietnieka amatā. Rotācija notikusi, jo viņa zināšanas, izpratne un pieredze, izmeklējot sarežģītus un apjomīgus ekonomiskos noziegumus, un arī zināšanas augsto tehnoloģiju jomā dos būtisku pienesumu noziegumu izmeklēšanā, kas ir KIP kompetencē.

Gudermanis ir jau otrā augsta VP amatpersona, kas iesaistīta KNAB sāktā kriminālprocesā. Jūnija vidū KNAB aizturēja Kriminālistikas pārvaldes priekšnieku Uģi Araku. Toreiz KNAB aizturēja arī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītāju Vilni Ulmi.

Aizturēšana notikusi par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem un kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no kādas privātpersonas par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. pienākumu izpildītāji, rotētie un kādi tik vēl nē !
  Vai tad Latvijā nav neviena kārtīga likumsarga
  kuru likt priekšniekos ?

  • Valmierā ir lielisks cietums!
   Jādomā, ka tur vietas pietiek visiem rakstā minētajiem, arī viņu šefiem, čomiem, brataniem, pasaulē labākās tiesu sistēmās dūžiem un daudziem ”līdzjutējiem”.
   Liels sašutums pārņem, nepārtraukti lasot, ka atkal noziedzīgi rīkojies kārtējais ietekmīgais partijas (patiesībā domu biedru grupējuma) biedrs, policists, tiesnesis, prokurors, izmeklētājs, advokāts, uzraugs, kontrolieris, ierēdnis, dakteris, namu pārvaldnieks, nekustamo pašumu pārdevējs, taksists, tirgonis, apsargs, pat kapu un izvadīšanas kantora darbinieks u.t.t. Kad pienāks Latvijai tie laiki…?

Draugiem Facebook Twitter Google+