×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Iespējams, nošāvies advokāts Andris Grūtups (papildināta) (17)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pagājušajā naktī, iespējams, nošāvies pazīstamais advokāts Andris Grūtups, portālam LA.lv pavēstīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Toms Sadovskis.

Izsaukumu uz Vaļņu ielu 11 policisti saņēma vakar pulksten 23.36 un, ierodoties notikuma vietā policisti atrada 64 gadus vecā Andra Grūtupa līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm – šautu brūci krūšu kurvī. Līdzās nelaiķim atradās arī šaujamierocis – pistole, kas piederējusi pašam Grūtupam.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, advokāta mirstīgās atliekas esot atrastas dzīvoklī namā Rīgā, Vaļņu ielā 11, kurā mitinās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Par notikušo ir uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas, lai noskaidrotu precīzus nāves iestāšanās apstākļus, tāpat arī tiks veikta ekspertīze nāves cēloņa noskaidrošanai. Par ticamāko nāves iemeslu sākotnēji tiek uzskatīta pašnāvība, jo pie mirušā atrasta pirmsnāves vēstule, apstiprina Sadovskis.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V/RP) telekanālam LNT apstiprināja, ka Grūtups ir miris. Arī viņš atzina, ka netiek izslēgta pašnāvības iespēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Līdzjūtība tuviniekiem. Bet vai tas nav Grūtupa kunga nopelns, ka bijušo īpašnieku mantiniekiem tika atdota zeme zem padomju laikā uzceltajām mājām un tagad mēs lendlordiem maksājam piespiedu nomu? Rīgā tā ir vairāki simti eiro no viena neliela dzīvokļa! Lietuvā zemes roformas laikā rīkojās cilvēcīgāk – ja uz zemes bija uzcelta citam piedroša ēka, zemes īpašniekam piedāvāja zemi laukos vai privatizācijas čekus (mūsu sertifikātu analogus). Es kā dzīvokļa īpašniece tagad gadā maksāju 240 eiro (man ir neliels dzīvoklis 70 dzīvokļu mājā) par zemes nomu – par jebkuram publiski pieejamu pagalmu, ko izmanto bomži, kā arī vidusskolēni, lai uzsmēķētu, un kattreiz pateicos Grūtupa kungam, kurš izdomāja tādus likumus. Pateicos arī Rīgas domei, kas šo zemi, kura mums nav vajadzīga, piesaistīja mūsu mājai… Varbūt rīdzinieki varētu maksāt nomas maksu arī par Brīvības ielu un kanālmalas apstādījumiem, arī tos mēs izmantojam? Piespiedu noma – tas taču skan tik skaisti, tik likumīgi un demokrātiski!

 2. Mans komentārs dzēsts,..var jau būt, ka bija mazliet nepiedienīgs, tāpēc pacentīšos pateikt korektāk, cik nu tas iespējams par šādu cilvēku. Gribēju teikt, ka šī ir tā reize, kad kāda cilvēka nāvi grūti nožēlot un just līdzi, jo pārāk daudz ļaunuma viņš nodarījis savai valstij un cilvēkiem.

 3. Tas viss ir saistīts ar Grūtupa atklātības grāmatu…Pārējo piedomājiet paši…

 4. Hm, kurš katrs vis laicīgi neuzceļ sev kapa vietu. Kā Grūtups II Meža kapos.

 5. Diemžēl advokāti pārāk daudz ko zin,un tāpēc arī notiek šādas lietas.

 6. Nu man arī kaut kā neticās ka pašnāvība, jo policijai ir izdevīgāk, nebūs jaizmeklē, Platacis arī tā dīvaini pazuda. Tiesnesis Roze arī tika nošauts var redzēt ka viss smird no korupcijas un tie kas tiek novākti ir vienkārši šķēršļi korupcijai.

 7. Ķuzis šorīt teica, ka ziņai par pirmsnāves vēstules atrašanu nav policijas apstiprinājuma!

 8. viņš jau Rīgas Laika intervijā 95.gadā teica, ka ‘varot saprast kāpēc viņa draugs izdarīja pašnāvību – jo viņam pašam līdzīgi esot. Ja nav dzīvē mērķa kas iedvesmo, tad labāk kā japāņu samurajam aiziet no dzīves

 9. Pašnāvība ar vardarbīgas nāves pazīmēm?! Kam tad viņš pretojās, pats sev? Iešaut pašam krūtīs arī nemaz nav tik viegli. Cik noprotams tad mājās, protams, neviens nav bijis un neviens neko nav arī ne dzirdējis, ne redzējis.
  Nu jā, un tikai tas, ka Grūtups bija advokāts (un kāds vēl!!!), protams visas tās lietas, ko viņš zināja un visos tos bandītus, kurus vilka ārā. Pašnāvība… nu var jau būt, bet nu aizdomīgi kaut kā. Tas, ka paša pistole, jau neko vel nenozīmē. Visi taču filmas skatāmies un redzam kā tās lietas notiek.
  Lai vieglas smiltis.. gudrs cilvēks bija!

  • Vardarbīga nāve skaitās arī tad, ja pats sev iešāvis!

  • Interesanti zināt kas tad nez zvanija atrajiem..?Ja vel jau jaizskata ka tas nav pats,no sakuma izsauc atros un tad iesauj sev..Apsurds..Un kurs gan sauj kruutiis.??? Parasti jau pasnaabiibas gadiijuma saug galva..vai arii es neko nesaprotu..
   Lidz kam nonākusi musu tauta.Policija sava slinkuma pec taa arii palix pie pasnaviibas,jo neies jau lieki iespringt uz kko..

 10. IZSAKĀM LĪDZŪTĪBU Grūtupa ģimenei!

 11. NETICU PAŠNĀVĪBAI!!! PIRMSNĀVES VĒSTULI VAR UZRAKSTĪT JEBKURŠ…ARĪ SLEPKAVA! CIK ĻOTI DAUDZIEM VIŅŠ BIJA NEVĒLAMS, JO VIŅA BIROJA ADVOKĀTI IR AUGSTAS RAUDZES PROFESIONĀĻI, KURUS GRŪTUPA KUNGS MĒDZA ARĪ KONSULTĒT( NO INTERVIJAS AR GRŪTUPA KUNGU). BEZ TAM VIŅA GRĀMATAS “RUNĀ” PAŠAS PAR SEVI!??

 12. Ja ir vardarbīgas nāves pazīmes, NEKAD CILVĒKS NEVAR IZDARĪT PAŠNĀVĪBU!?? Grūtupa kungs bija ĻOTI NEĒRTS DAUDZIEM NELIEŠIEM!!! Esmu daudz interesējies un lasījis par šo gudro, PATIESO, erudito cilvēku ar AUGSTU INTELIĢENCI. ĻOTI INTERESANTAS IR VIŅA GRĀMATAS!!! NETICU PAŠNĀVĪBAI!? KĀPĒC TĀ VIŅAM BIJA JĀIZDARA?…ĻOTI ŽĒL, KA GUDRS CILVĒKS – LIELISKS ADVOKĀTS – IR NOGALINĀTS!!! Lieliski zināms, KĀ IEROCI IELIEK NOGALINĀTAM CILVĒKAM PAT ROKĀ, KUT NU VĒL BLAKUS!?? Dziļa līdzjūtība piederīgajiem un pārējiem, kuri cienīja Andri Grūtupu. Ar laiku jau viss nāks, arī šī “pašnāvība”…

 13. Žēl. Aizgājis visgudrākais Advokāts… Un ne tikai

 14. Visdziļākā līdzjūtība piederīgajiem un visiem tiem, kuri mīlēja un cienīja šo savdabīgo, gudro un dziļi inteliģento cilvēku.

Draugiem Facebook Twitter Google+