×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Iespējams, sūci Gaismas pils spicē radījuši putni (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien izplatījušies ziņa par caurumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas jumtā nav īsti precīza, portālam LA.lv skaidroja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts. Jumta spicē salaiduma vietā bija radies defekts, kuram bibliotēkas saimniecības daļa ir radusi īslaicīgu risinājumu.

“Esam paziņojuši par problēmu būvniekiem un gaidām viņu rīcību,” norādīja Zilberts.

Būvnieki savukārt par savu tālāko rīcību informēja tikai trešdienas, 25. marta pašā pievakarē. “Jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas jumtam līgums ar pasūtītāju paredz 10 gadu garantiju, un pilnsabiedrība “Nacionālā Būvkompāniju apvienība” (NBA) regulāri veic gan jumta apsekošanu, gan defektu novēršanu, ja tādi ir radušies. Tāpēc nākamajā nedēļā tiks veikta Gaismas pils jumta apsekošana, lai NBA kopīgi ar projektētāju veiktu nepieciešamos pasākumus sūces novēršanai,” informēja NBA pārstāve Ilga Sokolova.

Alpīnisti apsekot sūci Gaismas pils spicē došoties pirmdien. Būvnieku pārstāve paskaidroja, ka šobrīd to nav iespējams, jo bibliotēkā notiekošo pasākumu dēļ nav saņemta atļauja veikt šāda veida darbus.

Sokolova skaidroja, ka sūce radusies tehnoloģiski sarežģītā jumta izolācijas materiāla bojājumu dēļ: “Ēkas spice ir veidota no dažādiem materiāliem, tāpēc to salaiduma vietās izmantoti izolācijas materiāli, tai skaitā silikons. Pirms apsekošanas veikšanas precīzs sūces iemesls nav zināms. Viena no darba versijām ir visai komiska, taču tāpēc ne mazāk iespējama – silikonu acīmredzot ir iecienījuši putni, kas Gaismas pils spici bieži vien izmanto kā pieturvietu ceļā.”

Jau iepriekš putni ēkas spicei sagādājuši problēmas, tāpēc Latvijas Nacionālā bibliotēka uzstādīja putnu atbaidītāju, tomēr šobrīd saprotams, ka tas problēmu nav atrisinājis pilnībā. Tāpēc kopīgi ar projekta autoru tiks meklētas alternatīvas – papildu līdzekļi putnu atbaidīšanā, speciālas margas, citi izolācijas materiāli vai kas cits. “Katrā ziņā iespējami tuvākajā laikā bojājums tiks novērsti un pasākumi Gaismas pils spicē varēs norisināties ierastajā gaitā,” uzsver Sokolova.

Kā LA.lv jau rakstīja, valsts parakstīja līgumu ar LNB jaunās ēkas jeb Gaismas pils būvuzņēmējiem – būvnieku pilnsabiedrību “Nacionālā būvkompāniju apvienība” – 2008. gada 15.maijā, ekspluatācijā tā tika nodota pērn 6. jūnijā, bet oficiāli atklāta 29. augustā. Gaismas pils ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Varbūt tie putni ir kraukļi, kas Antiņam neļāva nonest Saulcerīti no stikla kalna?

 2. vot lopi, neatlaidīgi kārpīja to jumtu, kamēr beigās panāca savu, caurums gatavs

 3. Diez vai tā sūce nav tikai piemetusies Krustiņam un visai LA redakcijai?
  Kāpēc visu ko apskatit negativi? Vai tad Latvijā nekā nav laba?
  Kauns Krustiņ.

 4. nu tagad vel pa pāris miljoniem jāierīko putnu aizbaidīšanas ierīce ka nenoknābā to ;stikla kalnu;.

 5. Kā tad ,izknābāja caurumu.No salmiem vai tas jumts?

 6. Tie noteikti ir bijuši zīriņi nozīri’bu kolonijas pie Dzelzceļatilta uz salas,kuru par 75000Ls ierīkoja Rīgas dome.Vienīgi-ja zīriņš uzkako Gaismas pilij,tad rodas cupīna,bet ne bedre,kurā sūcas udens…Kas ies cietumā??būtu jautājis Kauls “”Ādažu””Valdē no rīta ienākdams.

 7. celtnieks ar 40 g.stāžu Atbildēt

  Vai tiešām sabiedrība tiek uzskatīta par IDIOTIEM?
  VARBŪT LABĀK SKANĒTU odi ar snuķiem jumtu “sačakarēja”
  Vēl viens variants:ZOSIS UZKAKĀJA UN JUMTS ŠLU$ UND ENDE
  Redzat kādi profesionāļi strādā valsts pārvaldē un viens visgudrākais no viņiem ir…LNB sabiedrisko attiecību speciālists AUGUSTS ZILBERTS.
  Kaimiņš jau paspēja man teikt:Prātiņš vai nu nodzerts vai nekad nav bijis……bet varbūt ka sadzēries “samogonku” un “pohas” nav pārgājušas un tagad intensīvi lieto “spaisu”

Draugiem Facebook Twitter Google+