Mobilā versija
Brīdinājums -5.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
25. novembris, 2016
Drukāt

Iespējams, tīši dedzināta mākslinieka Lāša Vilka skulptūra

Foto: Wikimedia commonsFoto: Wikimedia commons

Zviedrijas latviešu izcelsmes mākslinieka Lāša Vilka brīvdabas skulptūra ir daļēji sadegusi ugunsgrēkā, kuru policija izmeklē kā iespējamu tīšu dedzināšanu.

Vilks ir labāk pazīstams ar pravieša Muhameda karikatūru, kas 2007.gadā saniknoja daudzus musulmaņus un islāma ekstrēmisti viņam izteica nāves draudus.

Varas iestādes ceturtdien paziņoja, ka ugunsgrēks ir daļēji iznīcinājis jūrmalas skulptūru “Nimis”, kuru Vilks bija izveidojis no jūras krastā izmestiem kokiem dabas rezervātā Zviedrijas dienvidos.

Ārkārtas situāciju dienestu preses sekretārs Matiass Johansons pavēstīja Zviedrijas raidsabiedrībai SVT, ka ir sadegusi apmēram piektdaļa no šī mākslas darba.

Vilks, kurš dzīvo policijas apsargātā slepenā vietā, paziņoja laikrakstam “Sydsvenska Dagbladet”, ka šo skulptūru ir mēģināts aizdedzināt jau agrāk un ka viņš uzskata šādu rīcību par “mākslas kritikas brutālu formu”.

Pievienot komentāru

Rakstnieks ar žurnālista zīmogu pierēArī Baltijas valstu dramatiskā vēsture ir aizraujošs temats;– uzskata franču rakstnieks un žurnālists Olivjē Triks
Draugiem Facebook Twitter Google+