Mobilā versija
+4.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
25. novembris, 2016
Drukāt

Iespējams, tīši dedzināta mākslinieka Lāša Vilka skulptūra

Foto: Wikimedia commonsFoto: Wikimedia commons

Zviedrijas latviešu izcelsmes mākslinieka Lāša Vilka brīvdabas skulptūra ir daļēji sadegusi ugunsgrēkā, kuru policija izmeklē kā iespējamu tīšu dedzināšanu.

Vilks ir labāk pazīstams ar pravieša Muhameda karikatūru, kas 2007.gadā saniknoja daudzus musulmaņus un islāma ekstrēmisti viņam izteica nāves draudus.

Varas iestādes ceturtdien paziņoja, ka ugunsgrēks ir daļēji iznīcinājis jūrmalas skulptūru “Nimis”, kuru Vilks bija izveidojis no jūras krastā izmestiem kokiem dabas rezervātā Zviedrijas dienvidos.

Ārkārtas situāciju dienestu preses sekretārs Matiass Johansons pavēstīja Zviedrijas raidsabiedrībai SVT, ka ir sadegusi apmēram piektdaļa no šī mākslas darba.

Vilks, kurš dzīvo policijas apsargātā slepenā vietā, paziņoja laikrakstam “Sydsvenska Dagbladet”, ka šo skulptūru ir mēģināts aizdedzināt jau agrāk un ka viņš uzskata šādu rīcību par “mākslas kritikas brutālu formu”.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+