Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
25. novembris, 2016
Drukāt

Iespējams, tīši dedzināta mākslinieka Lāša Vilka skulptūra

Foto: Wikimedia commonsFoto: Wikimedia commons

Zviedrijas latviešu izcelsmes mākslinieka Lāša Vilka brīvdabas skulptūra ir daļēji sadegusi ugunsgrēkā, kuru policija izmeklē kā iespējamu tīšu dedzināšanu.

Vilks ir labāk pazīstams ar pravieša Muhameda karikatūru, kas 2007.gadā saniknoja daudzus musulmaņus un islāma ekstrēmisti viņam izteica nāves draudus.

Varas iestādes ceturtdien paziņoja, ka ugunsgrēks ir daļēji iznīcinājis jūrmalas skulptūru “Nimis”, kuru Vilks bija izveidojis no jūras krastā izmestiem kokiem dabas rezervātā Zviedrijas dienvidos.

Ārkārtas situāciju dienestu preses sekretārs Matiass Johansons pavēstīja Zviedrijas raidsabiedrībai SVT, ka ir sadegusi apmēram piektdaļa no šī mākslas darba.

Vilks, kurš dzīvo policijas apsargātā slepenā vietā, paziņoja laikrakstam “Sydsvenska Dagbladet”, ka šo skulptūru ir mēģināts aizdedzināt jau agrāk un ka viņš uzskata šādu rīcību par “mākslas kritikas brutālu formu”.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+