×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Iespējams, toksiska piesārņojuma dēļ Balvu novadā masveidā iet bojā zivis

Foto: LETAFoto: LETA

Balvu novadā, Ičas upē, šīs nedēļas sākumā konstatēta masveida zivju bojāeja, ko, iespējams, izraisījis toksisks piesārņojums, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Valsts vides dienests šonedēļ saņēmis informāciju no vietējiem iedzīvotājiem, ka Ičas upē posmā no autoceļa Rēzekne-Gulbene līdz Vērdes upes ietekai vērojama zivju bojāeja – simtiem līdaku, asari, sapali un citas zivis.

Lai noskaidrotu zivju bojāejas iemeslu, tiek ņemti paņemti ūdens paraugi un pētītas arī bojāgājušās zivis. Pirmie saņemtie rezultāti no laboratorijas liecina, ka zivju bojāejā varētu būt vainojamas toksiskās vielas. Taču pārbaudēs uz vietas eksperti nav konstatējuši ne notekūdeņu, ne kādu toksisko vielu izplūdes avotus. Tāpat nav novērots vizuāli redzams piesārņojums ūdenī, kā arī nav sajūtamas kādas smakas.

Valsts vides dienests par notikušo informējis vietējās pašvaldības, Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī vērsies Valsts policijā ar lūgumu ierosināt krimināllietu. Tāpat ir ierosināta ekspertīze, lai noteiktu, cik lieli zaudējumi nodarīti zivju resursiem.

VVD turpina regulāri apsekot Ičas upes apvidu, kā arī citas tuvējās ūdenstilpes, lai novērtētu situāciju un nepieciešamības gadījumā strauji rīkotos.

Vienlaikus iedzīvotāji ir aicināti ziņot par aizdomīgiem gadījumiem šajā apkārtnē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +25.2
Alūksne +21.7
Daugavpils +22
Saldus +24.4
Liepāja +21.2
Jelgava +23.6
Ventspils +25.9
Limbaži +23
Madona +22.4
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+