×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Iespējams, Tutanhamona kapenes glabā Nefertiti atdusas vietu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Karalienes Nefertiti portrets.

Tutanhamona kapeņu atrašana 1922. gadā neapšaubāmi bija viens no 20. gadsimta arheoloģijas skaļākajiem notikumiem, un starp noslēpumiem, kurus tās gadu gaitā atklājušas, var izrādīties vēl viens – faraona mātes, daiļās Nefertiti, kapenes, raksts portāls LiveScience.com.

Noskenējot Tutanhamona kapeņu sienas, atklātas smalkas līnijas, kuras varētu izrādīties slepenas durvis, un, balstoties uz izkārtojumu, pilnīgi iespējams, k aiz tām paslēptas Nefertiti kapenes, pieļāvis Arizonas universitātes arheologs Nikolass Rīvss.

Citi eģiptologi gan ir skeptiski, jo uzskata – ar švīkām sienā vēl ir par maz, lai izdarītu tālejošus secinājumus.

Rīvss tomēr pastāv uz precīzo izmēru sakritību starp viņa atklātajām līnijām un kapenēs esošajām durvīm, turklāt viņš atgādina – Tutanhamons apglabāts lielā steigā un ievērojami mazākās kapenēs, nekā parasti veidotas faraoniem. Kā vēl vienu pierādījumu Rīvss min kapeņu izkārtojumu – valdnieku kapenes parasti izvietotas pa kreisi no galvenā gaiteņa, savukārt uz Tutanhamona kapenēm jānogriežas pa labi, kas ir valdnieču apbedījumiem raksturīga iezīme.

Ir, protams, pavisam vienkāršs veids, kā pārliecināties par to, kas atrodas aiz sienas, – izurbt nelielu caurumu. Taču pirms tam arheologi iesaka izmantot neinvazīvas metodes, piemēram, radaru, kas ilgus gadsimtus slēgtai telpai – ja tāda aiz sienas atklātos – būtu saudzējošāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+