Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
30. marts, 2016
Drukāt

Iespējams, vienradži ir nevis pasaka, bet vēsturisks fakts

Ilustrācija: Wikipedia.orgIlustrācija: Wikipedia.org

Jaunākie pētījumi apliecina, ka, iespējams, pirmatnējie cilvēki ir pazinuši “vienradžus”, šodien raksta Phys.org. Tiesa gan, tie būs maz līdzinājušies teiksmainajām, ēteriskajām un aristokrātiskajām būtnēm, kas atrodamas pasakās.

Tika uzskatīts, ka dzīvnieks, ko pazīst kā Sibīrijas vienradzi, no Zemes virsas izzudis pirms 350 000 gadu, tomēr nesens atradums Kazhstānā – labi saglabājies un nepārprotami daudz jaunāks galvaskauss – liecina: vienradži dzīvojuši “tikai” pirms aptuveni 29 000 gadu, tātad vienlaikus ar pirmatnējiem cilvēkiem.

Sibīrijas vienradzis faktiski bija garraga degunradzis Elasmotherium sibiricum, un Kazahstānā atrastais galvaskauss liecina: tie bijuši izmēros ievērojami lielāki, nekā sākumā domāts. Tas bijis divus metrus augsts un piecus metrus garš, un svēris līdz četrām tonnām, uzskata zinātnieki.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+