Mobilā versija
+18.7°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
30. marts, 2016
Drukāt

Iespējams, vienradži ir nevis pasaka, bet vēsturisks fakts

Ilustrācija: Wikipedia.orgIlustrācija: Wikipedia.org

Jaunākie pētījumi apliecina, ka, iespējams, pirmatnējie cilvēki ir pazinuši “vienradžus”, šodien raksta Phys.org. Tiesa gan, tie būs maz līdzinājušies teiksmainajām, ēteriskajām un aristokrātiskajām būtnēm, kas atrodamas pasakās.

Tika uzskatīts, ka dzīvnieks, ko pazīst kā Sibīrijas vienradzi, no Zemes virsas izzudis pirms 350 000 gadu, tomēr nesens atradums Kazhstānā – labi saglabājies un nepārprotami daudz jaunāks galvaskauss – liecina: vienradži dzīvojuši “tikai” pirms aptuveni 29 000 gadu, tātad vienlaikus ar pirmatnējiem cilvēkiem.

Sibīrijas vienradzis faktiski bija garraga degunradzis Elasmotherium sibiricum, un Kazahstānā atrastais galvaskauss liecina: tie bijuši izmēros ievērojami lielāki, nekā sākumā domāts. Tas bijis divus metrus augsts un piecus metrus garš, un svēris līdz četrām tonnām, uzskata zinātnieki.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+