Laukos
Gaļa un zivis

Iestājoties rudenim, sarosījušies maluzvejnieki 0

Foto – LETA

Iestājoties rudenim, palielinājusies maluzvejnieku aktivitāte, informē Latvijas Makšķernieku asociācijas (LMA) mobilās grupas vadītājs Valērijs Morozs.

Kā piemēru viņš minēja LMA mobilās grupas un Valsts vides dienesta (VVD) inspektoru reidu aizvadītajā piektdienā un sestdienā, kad Saulkrastu novada administratīvās teritorijā Rīgas jūras līča piekrastē izņemti nelikumīgi zvejas tīkli vairāk nekā 400 metru garumā. Tajā pašā vietā arī 9.oktobrī un 10.oktorbrī tika izņemts nelikumīgs zivju tīkls 150 metru garumā, bet 8.septembrī – 300 metru garumā.

Šī Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņu teritorija atrodas cieši blakus teritorijai no Vecāķiem līdz Vaivariem, kurā lašu un taimiņu ieguve lieguma laikā no 1.oktobra līdz 15.novembrim izņēmuma kārtā ir atļauta gan zvejā, gan makšķerēšanā. Morozs norādīja, ka citviet šajā laikā Baltijas jūras piekrastē attiecīgo zivju ieguve ir aizliegta.

Savukārt iekšējos ūdeņos lašu un taimiņu ieguve ir aizliegta no 1.oktobra līdz 30.novembrim, izņemot Buļļupē, Sausajā Daugavā un Daugavā.

Morozs uzsvēra, ka reģistrēto zvejniecības pārkāpumu skaits oktobrī salīdzinājumā ar citiem mēnešiem ir pieaudzis.

“LMA jau vairākkārtīgi ir izteikusi noraidošu attieksmi pret šo Latvijas zivsaimniecības politikas absurdu – laikā, kad valsts un sabiedriskie vides inspektori sargā lašu un taimiņu migrāciju un nārstu iekšējos ūdeņos, minētajā Rīgas jūras līča ūdens teritorijā šo zivju ieguve ir atļauta,” pauda Morozs.

Fiziskām personām par katru nelikumīgi iegūtu lasi vai taimiņu aizliegtā laikā un vietā zaudējumu apmērs tiek aprēķināts pieckāršā apmērā – 715 eiro, bet administratīvais sods piemērojams apmērā no 280 līdz 700 eiro. Par trim nelikumīgi iegūtiem lašiem vai taimiņiem jau iestājas kriminālatbildība, savukārt par elektrostrāvas izmantošanu šo zivju ieguvē draud brīvības atņemšana līdz četriem gadiem.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
22 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
42 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
1 stunda