×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Iestudētās peršas jeb Bez stomīšanās, ka valdība ir slikta (16)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Egils Līcītis

Tā tas pieņemts, ka ar sajūsmu un pacilātību vēlējušie iedzīvotāji pēc neilga laika par pašrocīgi iecelto valsts vadību runā ar sāļu sentimentu – sūdirallā tā mūsu valdība, bet likās pazemīgas partijas, tikumīgi jaunekļi un piemīlīgas zeltenes. Taču ir viena īpaši izceļamu indivīdu suga – politologi –, kurā katrā laikā gatavi lētticīgiem dot skaidrojumu, ko valdība iepriekšējos simt gados sastrādājusi, un gatavi sniegt vērā ņemamus pareģojumus par tās pēdējo stundiņu, kas teju, teju būs tuvu.

Tagad pat! Koalīcija dzīvo šķietami atjaunotā saticībā, reti kad cenšas viens otram kumosu izraut no rīkles, Straujuma ir labi ieredzēta un kondīcijā, nav gaidāmas it nekādas fundamentālas pārmaiņas. Rimušies un pievaldījuši muti vētras sējēji no opozīcijas laktas, kas kladzināja un guldzināja – pag, sagaidīsim budžeta balsojumu, un valdība lidos no krēsliem. Pag, rudenī, kad lapas birst, valdība ies mežu cirst. Pat šie mehāniskie ziepju burbuļu pūšaminstrumenti prognozisti izplata vairs vājus radiosignālus, ka valdošā koalīcija varējusi krist, tomēr pagaidām pelnījusi piedošanu.

Taču atrodas citi sliktās vēsts nesēji, kuri lasa kā no cilvēces sāpju grāmatas un uzpūš rozā ziloņus no mušas. Lai cik ministri indējami, ar dustu appūšami, ir cilvēki, kam viņi garšo brokastīs. Ieslēdz teļļuku saullēktā, un tur Latvijā atzītākā medus pilinātāja Kreituses kundze. Valstī valda boļševisma princips! Katastrofa! Ministri nespēj novadīt procesus! Valdībā iekšējā krīze! Koalīcija darbojas brežņeviskā garā – nevar lāgā paiet, parunāt!

Un sabiedriskā TV profesori Ilgu, kas ne­skopojas ar laba vēlējumiem valdībai un tā vien ilgojas, ka valdošajiem reitingi nokūleņos līdz nullei, vēl uzslavē – paldies, ka sakāt, ko domājat, un mēs to novērtējam!

Tāpat “mēdiji” ievērtē veco lūsi Ījabu, kas vairs ne augstu lec, ne labi redz, un pārējo plēsonīgo iestudēto peršu politologu kompāniju – pie kāķa vilkšanas ekspertus nadziņus un spīdzināšanas zinātņu doktores odzes. Tikām senās civilizācijas Uzbekistānas gara milža Ulugbeka pēcteči saskatījuši teleskopā patieso ainavu un saņēmušies vīrišķīgu drosmi pamatoti iezārkot politoloģiju kā pseidozinātni. Mūsu valdība bruņrupuča gaitā turpina ķepīgo darbu un ir bezpalīdzīga atbildēt bombardēšanai. Ne ministriem nojumes, ne širmja, kur patverties no izlejamā naktspoda satura, ne pretgaisa aizsardzības, kad to taisās nahrenizēt. Kā uz sārta teica ticības dēļ dedzinātais svētais Lorenco: pagrieziet mani uz otru pusi, jo šī jau šķiet labi apcepusies. Preses sekretāru armija nedara ne tik, cik melns aiz naga, atspēkojot, cik lielai brēkai maza vilna. Skumji klausīties pikantas virces, ka darbīgie ministri ir ēzeļi un akla vista prastu labāk vadīt resoru nekā par ministrēm ieceltās dāmas. Noklausieties arī šīrīta jaunumus kādā tālu skanošā tukšā muciņā. Protams, atklāsies, ka Straujuma atkal nav vis iedzērusi no stipruma zāļu trauciņa, bet samiegojusies ierāvusi švakuma pulverīšus. Un valdība jātriec ratā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. KG, ulmaņlaika cilvēks Atbildēt

  Šodien, 4.septembrī, Latvijas valsts Prezidentam Kārlim Ulmanim dzimšanas diena. Viņš dibināja, cēla un būvēja Latviju savai tautai par prieku. Viņam bija liela vēlēšanās, lai Latvijas jaunbūvi netraucētu partijas. Tāpēc Viņš tās ar visu Saeimu atcēla no varas. Viņš kļuva par savas tautas Vadoni. Nav Viņa vaina, ka Latviju okupēja sveša vara… Kārlis Ulmanis mūsu tautai ir bijis un paliks lielākais Vadonis. Pēc viņa ir palicis liels tukšums, ko tagad aizpilda varas sīkpartijas, kas šodien izvairās pat pieminēt Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienu…
  Izkarināju sarkanbaltsarkano karogu. Lai kauns un negods tiem, kuri izliekas par lieliem, patieso Lielumu noliedzot!

 2. rakstiet turpinājumu!

 3. Publika sajūsmā lauž krēslus! Tikai neviens no jums nevienu bēgli savā audžuģimenē neuzņems! To lai dara “tie citi”¡

 4. Mediji dara visu iespējamo, lai valdība un koalīcija tiktu lamāta un lamāta.
  Piemēram, Latvijas TV 1 vienu rītu Kreituse ar savu neizmērojamo žulti, pēc tam Sudraba, vēl tikai Kaimiņduksi pariet varēja pasukt.
  Straujuma spiesta staigāt un taisnoties un taisnoties.

 5. gribējās padzīt psiholoģisko grūtumu no sirds un atkabināties no “plaukstošās demokrātiskās” dzīves apkampieniem. Meklējumu rezultātā uzgāju (neatceros autoru) psiholoģes rakstu par bites un s-du mušas teoriju. Bites pārsvarā visur saskata medu, bet s-du mušas s-dus. Šobrīd bitēm te nav ko ēst, jo skaties kur gribi, dominē mušu ēdiens….

 6. Nesen ar sponsoru naudas palīdzību viena dedzīga eiroparlamenta kandidāte apbraukāja Latviju, ar mēdiju palīdzību solīdama atmaskot un padzīt “noziedzīgo” valdību. Kur Grigule tagad? Sēd Briselē un nekustina ne ausu.
  To pašu, apbruņojusies ar kaudzi nodrukātu “pierādījumu”, klaigāja jaundibinātas partijas vadone Sudraba. Mediju pārstāvji staigāja pakaļ un kāri tvēra katru kundzes vārdu, lai tautai paustu, cik slikta mūsu valdība.
  Tagad Putinam nemaz nav jāalgo troļļu kolonijas, jo par to parūpējusies profesore Kreituses kundze.
  Žēl viņas studentu, žēl mēdiju, kuriem tādā veidā jāķer sensācijas.

 7. А что, если всю эту иронию и сарказм автора, да повернуть против него самого?! А сами то вы кто, господин автор? Не хотите ли в зеркало посмотреть? Ведь вы же точно такой же «вещатель мнения», как и названные вами господа. Вот только у этих господ больше образования, больше знаний, и больший вес в академических кругах, нежели, чем у вас. Попробуйте подискутировать с ними в отрытой дискуссии, докажите и покажите всем, как они не правы. Или вам слабо, и сил хватает только на то, чтобы обзываться

 8. Var jau starp cilvēkiem būt dažādi dīvaiņi un viņu rīcība dažu labu reizi liekas neizprotama, bet mūsu masu mēdiji cenšas katru dīvaini izvirzīt priekšplānā un tad nu sajūsmināties par to līdz asarām. Tāpat jau arī ar nopelsānu. Bet tas jau ir izskaidrojams, jo vadībā vēl arvien sēž vecie partgenoses un viņu uzstādījums ir jo sliktāk Latvijai jo labāk Krievijai. Kā pēdējo supernosodījumu visi mēdiji vēl arvien izplata Āboltiņas ūjināšanu. Bet neviens neparāda tās naidā izķēmotās pensionāru sejas un rupjības kas no viņu vecišķajām mutēm gāzās. Galu galā katram cilvēkam ir nervi, bet te nu mēdiji saskata savu vai galveno uzdevumu – rīdīt sabiedrību pret valsti. Bet visi mēdiji klusē, ka tos pensionārus tracina pats Saeima deputāts, kura uzdevums būtu cilvēkiem izskaidrot stāvokli. Bet tas jau pie mums ir dienas kārtībā – vai esat jau aizmirsuši kā ZZS deputāte, kura ar tautas palīdzību ir iecelta eirodeputātes godā pirms tam organizēja mediķu nekārtības, vai smaidošo premjeru, kas izsludināja badastreiku pret savu vadīto valdību? Bet masu mēdijiem es neesmu piešķīris nekādas pilnvaras nedz arī pārstāvēt savas intereses, jo tie visi ir privātpersonu kalpībā.

 9. Apsveicams rakstiņš, jo PSKP laiku vēsturniece Ilga kļuvusi tagad par politoloģi un gāž visu un visiem uz galvas spaoni ar m…

 10. Paldies par ironisko tekstiņu. Varu tikai piekrist, ka “viedokļu paudēju” un “viszinātāju”mums ir daudz. Kas interesanti, ka tie, kas tiražē šos viedos ir mediji. Tad nu loģiska jautājums, ja reiz medijs regulāri prasa viedokli viedokļa paudējam, kurš ir paudis savus pāriecinošos argumentus pilnīgi pretēji tam, kā patiesībā noticis, tad man liels jautājums gan par mediju kopmeptenci, gan par viedokļa paudēja kompetenci… Iespējams, ka LA var uzņemties drosmi un uzsākt profesionāli kritiski žurnālistu/ mediju izvērtējumu + daudzo viedokļu audēju izvērtējumu, citādi an;ak, ka katrs esam gatavi pamācīt valdību un trenerus sporta spēlēs.

 11. Tas ir normāli, ka slikta valdība,jo visu,kas labs ,mēs taču paši sev protam sagādāt tāpat kā līdz šim.Bet ,ja par peršām,tad tās ir visas sacerētās dziesmas-viendienītes,kuras neapdzied mīlestības prieku un sāpes.

 12. .; Veerojot Latviju domaaju, ka mums kopsh Dombrovska ir godiigas valdiibas. Aaboltinja varbuut aaatri brauc ar miesassargiem, eed daargas pusdienas zu valsts reekjina; bet ja vinja daudz straadaa, tad nav ko nosodiit. Agraak Latvijas premjeeri, ministri buuveeja vasarniicas, kljuva bagaat, bet tagad: vai sraujuma ir bagaatniece? Vai ministri iedziivojaas naudaa? Mees esam zu pareizaa rietumnieku celja!

  • Piekrītu. Valdība godprātīgi dara savu darbu,bez skaļas lielīšanās un pašreklāmas.Žēl,ka daudzi tomēr ilgojas pēc “kā var nesolīt”bijušajiem plātīgajiem darboņiem.

 13. Sabiedrības zombēšana Atbildēt

  Tā vienkārši ir sabiedrības zombēšana, kas ir ļoti izdevīga Krievijai.

 14. Vurdulakiem kārtējā histērija, jo padzirdēja labu ziņu. Vurdulakiem labas ziņas rada stresu, sāpes un ciešanas. Vurdulakiem labi ir tad, kad viņiem ir slikti, ja notiek kas labs, tad viņiem ir slikti. Vurdulakiem liekas neiespējami un neticami, ka var notikt kas labs. Ja kāds pasaka ko labu, vurdulaki, histēriski sākat bļaut, lai labā teicēju pārbļautu un nedzirdētu neko labu. Vurdulakiem dzirdēt ko labu ir līdzīgi, kā vampīriem Holivudas filmās, ieraugot saules gaismu.

 15. Krūmos sēž paparazzi – vaktē, kad Aboltiņa vai prezidenti izgāzīs kādu joku. Miskastēs rakņājās lapsas, proti, gādājot kompru. – Normāla valsts ar pilnvērtīgu atribūtiku! Galvenais, precīzi saskaitīt cik kļūdu ir izgāzuši ministri un no rīta piegādāt brokastīs.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+