×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Iesūdz tiesā par policista skūpstīšanu protesta laikā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Itālijas policistu arodbiedrība vērsusies tiesā pret 20 gadus veco itāliešu studenti Ninu, kura pagājušajā mēnesī notikušajos miermīlīgajos protestos noskūpstīja kāda policista aizsargķiveri. Nina tiek apsūdzēta “seksuālajā vardarbībā” un “necieņas izrādīšanās pret likumsargu”.

Novembrī vairāki tūkstoši itāliešu miermīlīgā protesta akcijā pauda savu neapmierinātību par valdības ieceri no Milānas līdz Parīzei būvēt ātrvilciena sliedes. Protesta akcija piedalījās galvenokārt studeni, tostarp Nina, kuras fotogrāfija ar policista Salvatores Pičiones skūpstīšanu ieguva lielu popularitāti interneta sociālajās vietnēs un kļuva par šo miermīlīgo protestu simbolu.

Tiesa, šādas izdarības nav pa prātam policistu arodbiedrībai, kuras vadītājs vērsies tiesā pret Ninu un cer, ka pret studenti tiks sākta izmeklēšana. “Ja policists būtu noskūpstījis viņu, būtu sācies trešais pasaules karš,” sarunā ar Itālijas laikrakstu “La Repubblica” paziņoja policistu arodbiedrības pārstāvis Franko Mačari. “Ja, piemēram, es viņu būtu noglāstījis, viņa būtu pārskaitusies. Tāpēc ir nepieļaujami, ka viņa izdarīja kaut tādu ar vīrieti, kurš pilda savus pienākumus. Protams, skūpsts pats par sevi ir ļoti pozitīva lieta, taču šajā kontekstā tā bija necieņas izrādīšana policistam un provokācija.” Turklāt, kā paziņojusi Itālijas policistu arodbiedrība, Ninas darbības nav aprobežojušās tikai ar skūpstu vien, viņa arī nolaizījusi savus pirkstus un ar tiem aizskārusi policista muti.

“Kad esmu savā uniformā, es pārstāvu policijas institūciju, un man ir pienākums neatbildēt provokācijām. Svarīgākais, ka galu galā demonstrācijas norisinājās bez jebkādiem nemieriem,” notikušo Itālijas medijiem komentējis Pičione.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+