×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Iesvēta jauno Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas zvanu

Foto: Tukuma novada domeFoto: Tukuma novada dome

Pirmdien, Latvijas Valsts proklamēšanas 95.gadadienā, Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā iesvētīts jaunais baznīcas zvans, kas tapis, pateicoties iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem, portālu “LA.lv” informēja Tukuma novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

Priede klāstīja, ka baznīcā pēdējos 60 gadus kalpojis Ērgļu baznīcas zvans, kas bija nodots Tukuma dievnama lietošanā uz noteiktu laiku. Tā kā Ērgļu dievnams šobrīd tiek atjaunots, tukumniekiem nācās zvanu atdot tā īpašniekam.

“Zvanam ir ļoti nozīmīga loma gan cilvēku, gan pilsētas dzīvē, jo ar savu unikālo vēstījumu, tas ikvienam atgādina par Dieva mīlestību uz visu cilvēci, tāpēc baznīca nav iedomājama bez zvana un Tukuma draudzei nācās rīkoties, lai baznīcas tornī zvanītu pašu zvans,” norādīja Priede.

Ar mērķi savākt līdzekļus jauna zvana izgatavošanai Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca aptuveni pirms gada izsludināja ziedojumu akciju “Iezvani Tukumu”. Tās laikā Tukuma draudze rīkoja vairākus koncertus un savākusi zvanam nepieciešamo summu – ap 6000 latu.

Akcijas laikā ziedojuši daudzi novadnieki, vairāki uzņēmēji, kā arī draudzes locekļi. Jaunais zvans izliets šā gada 18.oktobrī Vācijas lietuvē, klātesot vairākiem ticīgajiem.

Jaunais baznīcas bronzas zvans ir aptuveni 380 kilogramu smags, uz tā ir izlieti vairāki uzraksti. Tā kā Tukuma baznīca muižas laikos dibināta kā Sv. Trīsvienības baznīca, uzrakstā zem zvana kroņa liturģisko aicinājumu izsaka vārdi “Gods lai Tēvam un Dēlam un Svētajam Garam”. Uz vienas no zvana malām izlieta lūgšana “Dievs, svētī Latviju!”.

Tautas lūgšana uz zvana iekļauta pēc draudzes vairākuma vēlēšanās. Lūgšana izsaka vēstījumu un atgādinājumu par nācijas kultūras un gara vērtībām. Uz otras zvana malas ir redzams draudzes nosaukums “Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze” un Lutera roze kā konfesionālās identitātes apliecinājums, kas izsaka saistību ar Tukumu kā rožu pilsētu, skaidro Priede.

Jaunā zvana iesvētīšanas dienā, 18.novembrī, Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika koncerts ar Tukuma Mūzikas skolas un Tukuma 2.pamatskolas audzēkņu piedalīšanos. Uz šo svinīgo svētbrīdi bija uzaicinātas kaimiņu draudzes, ikviens pilsētas iedzīvotājs, kā arī visi ziedotāji, lai šajā dienā pateiktos par viņu labo sirdi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+