×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Iet vienā solī ar laiku. Saruna ar roka ģitāristu Hariju Zariņu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Vienmēr esmu gribējis dziedāt,” atzīst leģendārais latviešu roka ģitārists Harijs Zariņš. Varbūt tieši šīs vēlmes dēļ mūziķis ne tikai žilbina ģitāru solopartijās, bet ir autors daudzām latviešu roka klasikas dziesmām, kas jau vairākus gadu desmitus liek sajust romantisku smeldzi arī tiem, kas ikdienā nav rūdīti roka piekritēji. Protams, stāsts šoreiz ir par Harija Zariņa radītajām mīlas dziesmām – beidzot tās apkopotas vienā albumā  “Mīlas rokbalādes”, kas 13. un 15. februārī izskanēs koncertos Rīgā un Liepājā, piedaloties grupai “Colt”, Aijai Andrejevai, Alex, Antrai Stafeckai un citiem.

“Tu un es”, “Rozā lietus”, “Kā neviens”, “Šonakt”, “Lietus serenāde” ir tās skarbi smeldzīgās latviešu rokdziesmas, kas neaizmirstami ierakstītas latviešu roka klasikas annālēs. Tās saviļņoja klausītājus jau toreiz, 80. gados, kad roks un tam sekojošā skaudro balāžu jūra gāja uzvaras gājienā visā pasaulē, bet Latvijā uz viļņa nokļuva Harija Zariņa dibinātā rokgrupa “Opus pro” ar tās nepārspējamo roka balsi Alex priekšgalā. Tās uzrunāja klausītājus arī vēlāk, kad Harija dziesmas dziedāja Aija Andrejeva.

Pēc “Opus pro” sastāva radošās krīzes, kas sakrita ar krīzi valstī, Harijs pieaicināja tolaik pavisam jauniņo Rolandu Majoru un – toreiz vēl basģitārista kārtā – grupas pašreizējo balsi Ati Ieviņu, kā arī bundzinieku Kasparu Pļaviņu. “Bija sakrājušās dziesmas, kuras vajadzēja īstenot. Sapratu, ka iepriekšējā sastāvā tas varbūt neizdosies vai izdosies pārāk lēni. Tā izveidojām savu apvienību,” skaidro pats notikumu vaininieks. Pērn pavasarī klajā nāca jau otrais grupas “Colt” albums “Tu jau zini, kas būs”, kas izpelnījies nomināciju balvai “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākais rokmūzikas albums”. “Nedomāju, ka “Colt” apstāsies pie šī,” nosaka Harijs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. super ,gaidam pārsteigumus!

Draugiem Facebook Twitter Google+