×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Ieteicamais uzturs un uztura bagātinātāji, gatavojoties eksāmeniem

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Mana meita jau laikus gatavojas eksāmeniem skolā. Arī es vēlos viņai kaut kā palīdzēt. Vienīgās manā skolas laikā zināmās zāles atmiņas uzlabošanai bija biezpiens. Ar kādu uzturu vai uztura bagātinātājiem varu viņai palīdzēt nepagurt un nodrošināt ar nepieciešamo enerģiju, un kā mazināt stresu par gaidāmajiem pārbaudījumiem un rezultātiem?” 
Daiga Č. Rīgā

 

Ar biezpienu vien nebūs līdzēts! Medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite un ģimenes ārste Iecavā Lāsma Četverga uzsver, ka uzturam jābūt pilnvērtīgam un daudzveidīgam. Diemžēl nav universāla līdzekļa, kas palīdzētu mācību vielu saturēt prātā, jo ir vajadzīga mērķtiecība un savlaicīga apgūstamās vielas plānošana. Ārste ir pārliecināta, ka tikai tā var izvairīties arī no stresa, ko rada gaidāmie pārbaudījumi. Tiesa, jārēķinās, ka arī atmiņas kapacitāte nav neierobežota, bet mūsdienās jauniešiem skolā apgūstamās vielas ir lērums. No otras puses, viņiem šis atmiņas apjoms ir vieglāk trenējams, salīdzinot ar pieaugušajiem. Tas ir gluži tāpat kā sportā – labāki rezultāti ir tam, kuram treniņi ir regulāri, salīdzinot ar svētdienas aktīvistu.

Lai mācību process būtu kvalitatīvs, L. Četverga iesaka ievērot atpūtas un darba režīmu – jābūt pilnvērtīgam miegam, jo tad arī smadzenes strādā labāk!

Asinsriti, līdz ar to arī smadzeņu darbību uzlabot palīdz ginka preparāti, taču to izvēlē jābūt uzmanīgiem – ieteicami tikai standartizēti preparāti, kam pierādīta efektivitāte un drošums. Noteicošais ir nevis pats augs, bet ražošanas procesā no toksiskās ginkolskābes attīrīts ekstrakts. Tādēļ ne visi ginka preparāti ir efektīvi, un daži ir pat kaitīgi! Turklāt jāņem vērā, ka šie līdzekļi būs efektīvi pēc 3 – 4 mēnešu lietošanas, un tas nozīmē, ka jāsāk jau laikus.

Ja nomoka pārmērīgs nemiers un stress, ārste iesaka izvēlēties baldriāna vai vīgriezes tēju vai kādu no vieglajiem sedatīvajiem līdzekļiem, kas nopērkami aptiekās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+