×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Ieteikumi maratona dalībniekiem, kā pareizi atsildīties pēc skrējiena (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai sekmētu organisma atjaunošanos, Nordea Rīga maratona dalībniekiem pēc skrējiena iesaka veikt vieglu atsildīšanos un atsvaidzināties remdenā dušā. Pasākuma organizatori aicina nenorūdītus skrējējus izvairīties no ledus austas dušas, lai neradītu nevajadzīgu stresu un papildus slodzi centrālajai nervu sistēmai.

“Pirmkārt, pēc skrējiena ikvienam maratonistam nepieciešams veikt vieglu atsildīšanos un tikai tad doties atsvaidzinošā dušā. Pilnīgam dušas baudījumam labāk izvēlēties remdenu vai mēreni karstu dušu, tādējādi atslābinot saites un muskuļus,” komentē fiziskās sagatavotības treneris Alvis Stankēvičs.

“No ledus aukstas dušas jāizvairās tiem skrējējiem, kas nav profesionāļi, jo nenorūdītam organismam pastāv augsta iespējamība saslimt. Auksts ūdens organismam radīs nevajadzīgu stresu un papildu slodzi centrālajai nervu sistēmai, kā arī kavēs organisma atjaunošanos,” maratona dalībniekus brīdina Stankēvičs.

Jau iepriekš ziņots, ka, viesojoties lielākajos sporta un kultūras pasākumos visā pasaulē, “Hansgrohe” ekskluzīvais dušu auto 18. maijā būs pieejams arī “Nordea” Rīgas maratona 42 kilometru un 21 kilometru distanču skrējējiem. Ekskluzīvajā dušu telpā būs pieejami dažādi dušas strūklu veidi, kas ļaus patīkami atsvaidzināties gan rīdziniekiem, gan tiem maratona skrējējiem, kuriem gaidāms tālāks ceļš mājup, piemēram, kaimiņiem no Lietuvas un Igaunijas.

Četrdesmit tonnas smagā automašīna, kas pārvērsta augstākās klases “Hansgrohe” dušu telpā, atradīsies maratona finiša zonā, tādā veidā visātrāk nodrošinot iespēju atsvaidzināties pēc skrējiena. Pirms došanās uz dušu skrējēji tiek aicināti doties caur maratona ģērbtuvēm, noliekot savas elektroniskās iekārtas un līdzi paņemot dvieli, kā arī citas nepieciešamās lietas, piemēram, dušas želeju, šampūnu.

Ietilpīgajā dušu auto ir izvietotas 20 dušas, atsevišķi atdalot sieviešu un vīriešu dušas telpas, kā arī ģērbtuvi. Pie dušu auto būs pieejamas divas pārģērbšanās teltis, un tiks nodrošināta iespēja atstāt savas mantas dušu auto darbinieku uzraudzībā. Dušu telpa atradīsies 11. novembra krastmalā pie Poļu gātes un darbosies no plkst. 09:30 līdz plkst. 15:30.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atsildīties!!! Vai pretēja darbība būtu- ATSALDĒTIES(iesildīties)?

Draugiem Facebook Twitter Google+