×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Ieteikumi svētceļniekiem, dodoties uz karantīnas zonu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētceļnieki no Svētā Jēkaba katedrāles dodas gājienā uz Aglonu 2014.gadā.

Mani mulsina, kāpēc šogad, kad ir tik liels risks izvazāt Āfrikas cūku mēri, tomēr neatcēla svētceļojumus uz Aglonu. Ticības spēks no tā nemazinātos, vienīgi augtu apziņas līmenis par tautas veselības drošību.
 OJĀRS BĪRIŅŠ Zaubē

 

Gan Katoļu informācijas centra vadītāja Ingrīda Lisenkova, gan Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) speciāliste Anna Jofe stāsta, ka svētceļnieki jau pirms došanās ceļā iepazīstināti ar noteikumiem, kas jāievēro zonā, kur plosās vīruss.

PVD jau 10. jūlijā sadarbībā ar Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centru tika sagatavojis ieteikumus Aglonas svētceļniekiem. Informācija publicēta mājas lapās: www.katolis.lv, www.katedrale.lv, www.radieceze.lv, Latgales Radio, kā arī “Katoļu Baznīcas Vēstnesī”. Raug, ieskats noteikumos:

“PVD atgādina, ka atšķirībā no citiem vīrusiem (piem., mutes un nagu sērgas vīrusa) ĀCM vīruss neizplatās strauji pa gaisu, tas nav bīstams cilvēkiem, bet ir ļoti bīstams mājas un meža cūkām. Cilvēks slimības ierosinātāju var pārnest ar pārtiku, apģērbu, apaviem un sadzīves priekšmetiem. PVD aicina svētku dalībniekus un svētku apmeklētājus ievērot dažas pavisam vienkārši izpildāmas lietas:

* svētceļojuma laikā neizvēlieties nakšņošanai mājas, kuras atrodas izsludinātajā ārkārtējās situācijas teritorijā, ja saimniecībās tiek turētas cūkas;

* ja brauciena laikā uz Latgali plānojat apciemot radus vai draugus, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, nedrīkst iet pie tām cūku novietnē;

* neatstājiet pārtikas produktu (līdzpaņemto sviestmaižu un citu ēdienu) atkritumus ceļmalās vai atpūtas vietās, izmantojiet tam tikai apdzīvotās vietās paredzētos konteinerus;

* būdami karantīnas teritorijā, neizvediet vai neiznesiet no tās cūkgaļu un cūkgaļas izstrādājumus;

* ja iedzīvotāji jūs uzcienā, izlietojiet piedāvāto cienastu un nenesiet tālāk;

* iegādāto pārtiku, sevišķi cūkgaļu vai cūkgaļas izstrādājumus, izlietojiet vienā ēdienreizē.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik naivi tomēr ir mūsu dienesti . Tu vari nolikt policistu blakām un tomēr atradīsies kāds kurš pamanīsies neievērot noteikumus. Jādomā, ka katoļu vadība apzinās iespējamās sekas un segs cietušajiem radītos zaudējumus no savas kabatas nevis no valsts, kā to pieraduši darīt..

Draugiem Facebook Twitter Google+