×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Ietekmīgākie Latvijas EP deputāti (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Žozefs Dauls: lepnums par Dombrovski Eiropā!

Ar lielu gandarījumu uzrunāju jūs Eiropas Tautas partijas grupas vārdā.

“Vienotības” kongress ir nozīmīgs, lai izvērtētu paveikto un iezīmētu aprises jūsu nākotnes iecerēm Latvijai.

Šajā sakarā es gribētu īpaši uzslavēt Valdi Dombrovski, vienīgo premjerministru, kurš tik ilgi pildījis Latvijas valdības vadītāja pienākumus. Ievērojams premjerministrs, par kuru jūs varat būt lepni, un mēs visi esam lepni gan Eiropas Tautas partijas grupā, gan Eiropā kopumā.

Pieņemt lēmumu atkāpties no amata – tas prasa spēku un drosmi, kas var piemist tikai valstsvīram, šā vārda cienīgam cilvēkam.

Smagais darbs, vīzija un apņēmība ir ļāvusi Valdim Dombrovskim īstenot kritiskas reformas, kam nozīmīgs bija atbildīgās un drosmīgās Latvijas tautas atbalsts. Tādā veidā Latvija ir pārvarējusi smagāko ekonomisko krīzi un kļuvusi par straujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā. Turklāt, pateicoties Valdim Dombrovskim, Latvija ir kļuvusi par 18. eirozonas dalībvalsti. Tāpēc eiro saime ir kļuvusi vēl spēcīgāka un pievilcīgāka! Eiro ieviešana Latvijā arī ietekmēs Latvijas pilsoņu ikdienas dzīvi. Tagad viņu rokās ir viens no lielākajiem Eiropas integrācijas sasniegumiem.

Dārgais Valdi, es gribu Tev teikt, ka man būtu liels prieks ar Tevi kopīgi strādāt arī turpmāk. Un ar šo ziņu es Tev nosūtu manus panākumu novēlējumus Tavos nākotnes plānos. Šajā jūsu valstij svarīgajā brīdī es gribētu novēlēt veiksmi Straujumas kundzei, kurai tika uzticēts uzdevums veidot nākamo valdību. Man bija iespēja vairākas reizes tikties ar Straujumas kundzi Briselē, kad mēs kopā strādājām, lai rastu labākus risinājumus Latvijas zemniekiem.

Un es arī vēlos sirsnīgi pateikties Latvijas delegācijai Eiropas Parlamentā, deputātiem Kārlim Šadurskim, Sandrai Kalnietei, Inesei Vaiderei un Krišjānim Kariņam par viņu darbu un ieguldījumu Eiropas Tautas partijas grupas darbā.

Lai jums izdevusies diena, lielisks kongress un mani vislabākie novēlējumi jums!

(Runa “Vienotības” kongresā sestdien, 18. janvārī, Rīgā)

Latvijas zemniekiem


Sandras Kalnietes galvenais darbs Eiropas Parlamentā ir bijusi cīņa par taisnīgākiem tiešmaksājumiem Latvijas zemniekiem. Tas ir devis rezultātus, jo Eiropas lauksaimniecības budžets ir samazināts par 17%, tikmēr Latvijai atvēlētā daļa pieaugusi par 50%. Tie ir gandrīz 2,7 miljardi eiro, kuri nonāks Latvijas laukos, veicinot reģionālo attīstību un nodarbinātību.

Patiesība Eiropā


Kad Kārlis Šadurskis Eiropas Parlamentā argumentēti un neapstrīdamiem faktiem pauž patiesību par Latvijas vēsturi un latviskās identitātes jautājumiem, dažiem deputātiem ir rūpīgi jāpārdomā, vai Putina režīma propaganda Eiropas Parlamentā nekļūst par apkaunojumu pašam.

Latvija Eiropā


Inese Vaidere regulāri organizē pasākumus, kuros EP iepazīstina ar Latvijas bagātībām – kultūru, cilvēku sasniegumiem – un mūsu sarežģīto vēsturi. Izstādē par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu izskanēja tautasdziesmas “Latvian Voices” aranžējumos. Deputāte uz Briseli aizvedusi Dziesmu svētkus, līdzdarbojusies “Padomju stāsta” veidošanā, rādījusi filmu par Raimondu Paulu un “Sapņu komandu 1935”.

Likums 
enerģētikāPēc gadu ilga darba procesa tika pieņemts Krišjāņa Kariņa izstrādātais likums, kas ir pirmais konkrētais solis uz vienotu ES enerģētikas ārpolitiku, kā arī samazina monopolu ietekmi enerģētikā. Likums samazina Krievijas spēju turpināt “skaldi un valdi” politiku, kuras dēļ patērētāji nevajadzīgi dārgi maksā par gāzi, elektrību un siltumu.

Baltijas sadarbība


Krišjānis Kariņš (no labās) ir EP kolēģu vidū atzīts eksperts enerģētikas un ekonomikas jautājumos, kas ļauj pārliecinoši virzīt Latvijas intereses šajā nozarē. Jaunas darba vietas, konkurence enerģētikā, atvērta investīciju vide Latvijā un zinātnes attīstība – ir jomas, kurās Krišjānis Kariņš organizējis konferences Eiropas Parlamentā, apvienojot Baltijas valstu pārstāvjus. Baltijas valstu sadarbība Eiropas Parlamentā ir ļoti svarīgs faktors, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Cilvēku labklājībai


Lai veicinātu darba vietu rašanos Latvijā, Inese Vaidere strādājusi pie risinājumiem pirmspensijas vecuma cilvēku un jauniešu nodarbinātībai. Diplomātiskajā darbā ārlietās, lai pieaugtu Latvijas eksports, viņai izdevies novērst vairākus Krievijas nepamatotos lēmumus tirdzniecības jomā. Eiropas Enerģētikas foruma valdē panākts, ka Baltijas valstu enerģētiskā neatkarība no Krievijas kļuvusi par visas ES prioritāti.

Likumdošanas smēdē


Svarīga ir katra nianse un objektīvs arguments, lai diskusijās 
ar citu dalībvalstu deputātiem gūtu atbalstu Latvijas interesēm. Kārlis Šadurskis Eiropas Tautas partijas grupas sanāksmē rūpīgi izvērtē kolēģu priekšlikumus un to, kā tas ietekmēs ikviena Latvijas iedzīvotāja ikdienu.

Grāmata eiropiešiem


Eiropas Parlamentā tika prezentēta Sandras Kalnietes grāmatas “Es lauzu. Tu lauzi. Mēs lauzām. Viņi lūza” angliskā versija. Prezentācijā atmiņās par neatkarības atgūšanas procesu dalījās arī dīdžejs Toms Grēviņš. Kalniete cer, ka grāmata kļūs par vērtīgu pieredzi rietumvalstu vēsturniekiem, politologiem un studentiem. Kalniete Eiropas Parlamentā vada Vēstures izlīguma grupu.

ETP grupas apmaksāta publikācija. Sagatavojis Ģirts Salmgriezis, 
ETP grupas preses un 
komunikācijas padomnieks

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bet kur tad palika Kariņa rosinātais 5% PVN pārtikai? Vai zemakai PVN likmei pšrtikai ir jābūt vienīgi Luksemburgā (3%),Strasbūrā (5,5%) un Briselē (6%)?

  2. Esmu priecīgs!

  3. 200.000 (vismaz) Latviju pametušie,t.sk.”ap 1000 laba ranga zinātnieku,tiešām ir nozīmīgs Latvijass ekonomiskās augšupejas faktors! Un tas vēl nozīmīgāks kļūs,jau pavisam drīz-starptautiskajā joku dienā-1.aprīlī,kad brīvi varēsim pat elektrību pirkt par augstāku cenu!

Draugiem Facebook Twitter Google+