×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

“Ietērpsim ģimeni tautastērpā,” aicina ikgadējie Rakstu svētki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai veicinātu izpratni par tautastērpu, akcentētu tā kultūrvēsturisko vērtību un valkāšanas tradīcijas, 23. aprīlī plkst. 12 Krustpils kultūras namā notiks ikgadējie Rakstu svētki, kuru moto šoreiz ir “Ietērpsim ģimeni tautastērpā!” – LA.lv pastāstīja kultūras nama direktore Ruta Kalniņa.

Svētku laikā gaidāmas tikšanās ar tautas tērpu pētniecēm un darinātājām, tautas tērpu paraugdemonstrējumi, izstāde, pašdarināto tērpu skate, radošās darbnīcas un lietišķās mākslas izstrādājumu tirdziņš. Pasākumu ar skaistām dziesmām kuplinās arī folkloras kopa “Rati”.

LU Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadošā pētniece Anete Karlsone dalīsies pārdomās par tēmu “Ko lai šodien saucam par latvisku apģērbu un tautastērpu?” Piecu dažādu novadu tautastērpu īpašniece Ingrīda Kaže demonstrēs Latvijai raksturīgākos tērpus – Krustpils, Kuldīgas, Lielvārdes, Zemgales (Zaļenieki) un Abrenes, stāstīs par tērpu enerģētiku un nozīmi, iepazīstinās ar valkāšanas un rotāšanās tradīcijām.

“Svētku apmeklētājiem droši vien būs interesanti aplūkot divus Krustpils novada tautastērpus, kas veidoti citā krāsu salikumā, nekā pie mums pierasts – brūnos un baltos toņos. Jāpiezīmē, ka par Krustpils balto tērpu audēju studija “Vēverīšas” saņēma Voldemāra Cīruļa balvu – pērļu jostu,” piebilda Kalniņa.

Apskatīt varēs arī Krustpils kultūras nama Tautas mākslas studijas “Saulgrieži” dalībnieču darbu izstādi. Senie tautastērpi, ko valkāja Krustpils un Jēkabpils apkaimē, atceļos uz izstādi no Jēkabpils Vēstures muzeja krājumiem, savukārt mūsdienu modes tendences tradīciju kontekstā būs iespēja novērtēt Limbažu un Skrīveru tekstilmākslas studiju dalībnieču dažādās rokdarbu tehnikās darināto tērpu skati – tradicionālus, mūsdienīgus un pat avangarda noskaņās.

Savukārt pasākuma otrajā daļā visas Jēkabpils un apkārtējo novadu čaklās rokdarbnieces aicinātas piedalīties lietišķās mākslas izstrādājumu tirdziņā, kā arī, ja iespējams, parādīt savas prasmes radošajās darbnīcās.

Ieejas biļešu cena 2 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+