×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2018
Drukāt

Ietriecās stāvošā mašīnā: riteņbraucēji traumējas ielās (3)

Foto - Valsts policijaFoto - Valsts policija

Sākoties siltajai sezonai, arvien biežāk dažādas traumas gūst velosipēdisti, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Vakar Rīgā 25 gadus vecu sievieti uz velosipēda aizķēra automašīna. Sieviete guva galvas traumu. Savukārt 19 gadus vecs vīrietis Rīgā ar velosipēdu ietriecās stāvošā automašīnā un tika nogādāts slimnīcā ar galvas traumu, kā arī brūcēm sejā.

Tāpat Rīgā 18 gadus vecs vīrietis ar velosipēdu ietriecās ielas apmalē, krītot salauza kāju, un tika nogādāts slimnīcā.

Kurzemē, braucot ar velosipēdu, 19 gadus vecs vīrietis nokritis un salauzis roku.

Latgalē 10 gadus vecu zēnu aizķēra automašīna, kad viņš ar velosipēdu braucis pāri ceļam. Zēns nogādāts slimnīcā ar galvas, muguras un kājas traumām.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi kopumā devušies uz 1290 izsaukumiem, no kuriem 217 bija saistīti ar dažādām traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1.  Rīgā 18 gadus vecs vīrietis ar velosipēdu ietriecās ielas apmalē… vīrietis?

 2. Kāds neuzarts lauciņš. Guļam, ja?
  Octu, octu jāuzliek!
  Ja ar Spārīti pagalmā, tad bez octas nekā. Kur nu vēl ar škoļņiku. Šosejnieki no kalniņa laižoties, vēl pie tam ātrumu pārkāpj, tātad ekskluzīvo. Nu un kalneniekam to octu kā džipam, pa dārgo. Ja nu gadījumā miltu maisu pār bomīti stumjat, tad arī, kā kraveniekam.
  Jā, bet tās bremzes. Bez skates arī nevarēs nekā. Ikgadējo. Ceļu, ietvju, taciņu nodoklīti arī. Ekoloģisko nodoklīti ar. Jo kamēr šie kalnā mīcās izplūdes gāzes ir paaugstinātā līmenī.
  Kājām gājēji, streipuļotāji, nūjotāji, skeitbordisti, rolerslidotāji, suņi, kaķi pavadā arī nav nekādi svētie. Te pa labi, te pa kreisi, kamēr CSN. Šitiem arī pa pilnu programmu un lai nes tupeles (vasarenes, ziemenes) atrādīt uz CSDD. Bez ziemenēm nekāda piedalīšanās ceļu satiksmē. Lai sēž garāžā, atvainojos, mājās.
  A savādāk vizinās, kāto, slidinās un visādi citādi lokās un mokās, atvainojos, piedalās ceļu satiksmē un pa velti.
  Kāda nolaidība, kādas neizmantotās iespējas.
  Šitie tādi veselīgi, sārtiem vaigiem. Skaidri redzams naudiņas ir.

 3. Netiek uzskaitīts, cik gājēju traumē šie satiksmes bīstamākie elementi. Velosipēdistu notriektie un savainotie gājēji gandrīz nekad nevēršas policijā, jo kā gan identificēt tos nekauņas bez numura zīmēm? Kur lai paliek gājējs? Bieži šķiet, ka drošāk pārvietoties pa ielas braucamo daļu, jo mašīnas virsū nebrauc atšķirībā no velosipēdistiem un lielākoties nepamet uz ielas gulošus un savainotus kā velosipēdisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+