Kultūra
Mūzika

Ieva Akuratere atklās dziesminieku un dzejas programmu Liepājas “Austras telpā”0


Mūziķe Ieva Akuratere.
Mūziķe Ieva Akuratere.
Foto-LETA

Šonedēļ Liepājā, Austrai Pumpurei veltītajā radošajā telpā “Austras istaba”, tiks sākta jauna kultūras programma – dziesminieku koncerti un tikšanās ar dzejniekiem, informē rīkotāju pārstāve Jana Egle.

Programmas ietvaros no šī gada aprīļa līdz nākamā gada martam “Austras istabā” viesosies un savus autorkoncertus sniegs tādi dziesminieki kā Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Arnis Miltiņš, Zanda Štrausa, Kristīne Sudmale-Locika, Anta Eņģele, Jana Egle un Jānis Rūcis, Uldis Ozols, Maija Kalniņa, Laura un Dzintars Vītoli, Agita Kaužēna, kā arī grupa “Jumis”. Savukārt dzejas pasākumos tiksimies ar tādiem dzejniekiem kā Vija Laganovska, Inta Kampara, Valentīns, Dita Putniņa, Kaspars Cīrulis, Gunta Šnipke, Jānis Tomašs, Daina Sirmā, Kristaps Vecgrāvis, Laura Andersone, Raimonds Knesis un Arnis Mincenhofs.

Šo ceturtdien, 26. aprīlī, plkst. 18 radošajā telpā “Austras istaba” notiks dziesminieku koncertu cikla pirmais dziesmu vakars, kurā savos stāstos un sev mīļās dziesmās dalīsies leģendārā latviešu dziesminiece Ieva Akuratere un ģitāras māksliniece Ilze Grunte. Koncertprogrammā skanēs gan Imanta Kalniņa dziesmas, gan citu autoru kompozīcijas. Ieeja atvērta ikvienam klausītājam.

Ieva Akuratere: “Jau tagad jūtos kā svētku gaidās, domājot par iespēju dziedāt “Austras istabā”. Liepāja ir manas jaunības pilsēta, kurā es mācījos skatuves mākslu – pie režisora Oļģerta Krodera aktrises profesiju un pie Austras Pumpures muzicēšanu, klausīšanos, saprašanu un dziedāšanu. Austriņa ir bijusi man tuva kā garīgā māmiņa. Viņa gribēja, lai cilvēkus apgaro dziesmu cēlais spēks un mācīja patiesumu, vienkāršību un cilvēcīgumu. Prieks, ka ir radīta tāda sakrāla vieta – Austras istaba, kurā viss turpinās, kur Austras mantojumu tālāk skandina viņas bērni, mazbērni un sekotāji. 26. aprīlī mēs abas ar ģitāristi Ilzi Grunti muzicēsim, ar mīlestību Austriņas mantojumu daudzinot.”

Saistītie raksti

Savukārt šo sestdien, 28. aprīlī, plkst. 15 “Austras istabā” notiks arī pirmā ikmēneša tikšanās ar dzejnieku. Šoreiz tajā viesosies Vija Laganovska, kura pārstāv Liepājai vistālāko Latvijas reģionu – Latgali. Balvos dzīvojošā dzejniece tikko sagaidījusi sava pirmā dzejas krājuma “2 soļi pirms Pleskavas divīzijas” nākšanu pasaulē. Krājumu sērijā “Pierobeža” to laidis klajā apgāds “Literatūras KOMBAINS”. Sērija iecerēta, lai dotu iespēju un pievērstu uzmanību literatūrai, kura netop literārās dzīves ģeogrāfiskajā vai notikumu epicentrā, tomēr ir gana savdabīga un kolorīta, nereti īpatnēja ārpusnieka šarma apveltīta.

Dziesminieku koncertos un dzejas pasākumos “Austras istabā” ieeja ir par ziedojumiem Austras biedrībai “Austras istabas” izveidei un labiekārtošanai, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un Austras Pumpures ideju turpinājumam. Pasākumi notiek ar Latvijas Nacionālā kultūras centra un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.

LA.lv