×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Ieva Ilvesa atklāj savu oficiālo lapu

FacebookFacebook

Igaunijas jaunā pirmā lēdija Ieva Ilvesa atklājusi savu oficiālo lapu sociālās saziņas vietnē “Facebook”.

Pagaidām tajā ir publicētas divas fotogrāfijas. Vienā no tām Ilvesa (agrāk Kupce) redzama viena, bet otrā kopā ar vīru – Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu. “Facebook” arī publicēts paziņojums par viņas laulībām ar Igaunijas prezidentu.

Pirmajā dienā kopš “Facebook” lapas atklāšanas Igaunijas pirmā lēdija ieguvusi jau vairāk nekā 6000 sekotāju.

Jau vēstīts, ka 2.janvārī ceremonijā Hallistes baznīcā, Igaunijas Vīlandes apriņķī, tika noslēgta Ilvesa un Latvijas ierēdnes Kupces laulība. Pēc kāzām Kupce pieņēma vīra uzvārdu.
Ilvess, kurš pagājušā gada pavasarī šķīra laulību ar savu otro sievu Evelīnu Ilvesu, ar Kupci saderinājās novembra vidū.

38 gadus vecā Ilvesa ir Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja. Viņa ir strādājusi dažādās institūcijās ārlietu un drošības politikas jomā Latvijā un NATO, pievēršoties drošības, demokrātijas un cilvēktiesību jautājumiem. 2012.gadā viņa absolvēja profesionālās pilnveides programmu Džonsa Hopkinsa universitātē Vašingtonā un pēc atgriešanās Latvijā bija Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomniece. Viņa arī koordinēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (“StratCom”) izveidi Rīgā.

1952.gadā dzimušais Ilvess un 1968.gadā dzimusī Evelīna Inta-Lambota, kas pēc laulībām pieņēma uzvārdu Ilvesa, apprecējās 2004.gadā – gadu pēc savas meitas nākšanas pasaulē. Abiem tā bija otrā laulība. Ilvesam no pirmās laulības ar amerikāņu psiholoģi Meriju Buloku ir 1987.gadā dzimis dēls Lūkass Kristjans un meita Jūlija, kas dzimusi 1992.gadā.
Ilvesa amata termiņš beigsies oktobrī.

Decembrī Ilvess sociālās saziņas vietnēs paziņoja, ka gadījumā, ja apprecēsies, pirms beidzas viņa amata termiņš, sieva atteiksies no privilēģijām, kuras pēc likuma saņem Igaunijas pirmā lēdija, tostarp no reprezentācijas izdevumiem paredzētās naudas, sekretāra un dienesta automašīnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+