×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Ieva Segliņa mīlas stāstā Rīgas Krievu teātrī

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Galvenajā lomā – Ieva Segliņa.

Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvojusi Krievijas viesrežisores Allas Sigalovas, scenogrāfa Nikolaja Simonova un kostīmu mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva iestudētā izrāde “Mīlēt”. Pēc rakstnieces Viktorijas Tokarevas lugas “Lai tā ir” motīviem veidotā izrāde ir stāsts par pirmo un pēdējo mīlestību. Galvenajā lomā ir Dailes teātra aktrise Ieva Segliņa, citās lomās – Rīgas Krievu teātra aktieri.

Režisore un horeogrāfe Alla Sigalova ir Krievijas Teātra mākslas akadēmijas Modernās horeogrāfijas un skatuves dejas katedras vadītāja, kā arī skolas un studijas “MHAT” Aktieru plastiskās audzināšanas katedras vadītāja. Viņa ir horeogrāfe un režisore vairāk nekā 120 iestudējumiem Krievijā un aiz tās robežām. Rīgas Krievu teātrī A. Sigalova iestudējusi izrādi “Kabīrijas naktis” (2002) un “Hanuma” (2014); dažos iestudējumos strādājusi kā horeogrāfe, piemēram, režisora Romāna Kozaka A. Strindberga lugas iestudējumā “Nāves deja”, veidojusi vairākas izrādes arī Latvijas Nacionālajā operā.

Četrus gadus pie pedagoģes Allas Sigalovas slavenajā “Mhatā” aktiermākslu studēja arī Dailes teātra aktrise Ieva Segliņa, un nu viņa aicināta spēlēt režisores Rīgā iestudētajā izrādē. Galveno lomu izrādē Rīgas Krievu teātrī aktrise sauc par sapņa piepildīšanos. “Alla Sigalova bija mana pedagoģe, kad mācījos Maskavā, un kopš skolas beigām sapņoju par iespēju vēlreiz satikties ar savu skolotāju. Viņa ir viena no tiem pedagogiem, kuriem var vienkārši doties līdzi un ticēt katram vārdam. Šis ir brīdis, kad man ir dota vēl viena iespēja izaugt, tāpēc esmu ļoti laimīga.”

“Viktorija Tokareva raksta par mīlestību tā, kā neviens, īpašā, tikai viņai raksturīgā rokrakstā: svaigi, viegli, bez banalitātes. Tā, ka sāc elpot vienā ritmā ar varoņiem. Luga “Mīlēt” ir vēl viens apstiprinājums Tokarevas trāpīgumam, ironijai un gaišajām skumjām, kas raisa mīlestības stāstu,” vēsta izrādes pieteikums.

Aktrise teic – viņas varone stāstā iemiesojot pašu mīlestību. “Viņa iziet cauri visam mīlestības diapazonam. Iemīlēšanās, pirmā vilšanās, mīlestība bez atbildes, augstākais lidojums un tad atkal izmisums un galēji lēmumi brīdī, kad saproti, ka tas, ko vēlies, nav iespējams. Šī loma man ir liels emocionāls spriegums. Esmu ļoti laimīga, ka varu meklēt sevī šīs emocijas, būt atvērta, atklāta. Šī tēma mani ļoti baro. Šajā izrādē vēlamies uzdāvināt to lielo sajūtu, kas ir mīlestība.”

Ievas Segliņas skatuves partneris izrādē ir aktieris Jevgēņijs Čerkess. “Arī viņš ir pabeidzis “mhatu”, un var just, ka mums ir viena skola. Esam sadraudzējušies un “pierīvējušies”.

Aktrise atzīst, ka, gatavojoties lomai, vasarā atsvaidzinājusi krievu valodas zināšanas. “Četros gados, kad mācījos Krievijā, krievu valoda man kļuva ļoti tuva, tomēr kopš tā laika ir pagājuši pieci gadi, un bez ikdienas prakses valoda, protams, piemirstas. Manuprāt, katram aktierim vajadzētu šādu pieredzi – iziet ārpus savas komforta zonas, ārpus sava teātra, strādājot ar nepazīstamiem partneriem. Katrs teātris ir kā maza ģimene, un ienākt tādā kā svešajam nav viegli. Tomēr Rīgas Krievu teātris ir brīnišķīgs teātris, un tajā strādā ļoti labi aktieri. Jāsaka milzīgs paldies Dailes teātrim, kas pieļāva, ka drīkstu divus mēnešus atrasties citā ģimenē. Šobrīd viss sakārtots tā, lai man paralēli nebūtu jauniestudējumu.”

Lugas darbība notiek 1973. gadā, un kostīmu mākslinieks – pazīstamais modes zinātnieks Aleksandrs Vasiļjevs – izrādes varoņus tērpis pēc 70. gadu modes etalona. “Aleksandrs Vasiļjevs perfekti pārzina šo laiku. Kleitiņas, “kļošenes”… Lietas, kuras, pirmoreiz uzvelkot, pat šķiet drusku komiskas. Tomēr cilvēki tādas patiešām valkāja, esot koši, atvērti un gaiši. Domāju, ka šī sezona Rīgas Krievu teātrim ir ļoti daudzsološa, sākot jau ar Vladislava Nastavševa iestudētās “Mēdejas” pirmizrādi. Ceru, ka arī mūsu izrāde atvedīs uz šo teātri ne tikai krievvalodīgos skatītājus.”

 

Varbūt noder!!

Režisore – Alla Sigalova

Scenogrāfs – Nikolajs Simonovs

Kostīmu mākslinieks – Aleksandrs Vasiļjevs

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Lomās: Ieva Segliņa, Natālija Živeca, Jevgeņijs Čerkess, Jeļena Sigova, Maksims Busels, Tatjana Lukašenkova, Aleksejs Korgins, Anatolijs Fečins, Jana Ļisova, Olga Ņikuļina, Jūlija Berngardte, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Vadims Grosmans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+