×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

Ievas Kraules dārgā vientulība 


Ieva Kraule_egle_4

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 5. februārim skatāma jaunās mākslinieces Ievas Kraules izstāde “Vientulība būs mans lielākais dārgums”, kurā apskatāmas kolāžas un instalācijas par to laiku, kad Ieva mācījās pamatskolā.

Māksliniece atklāj, ka, no vienas puses, izstāde ir par to, ka mums trūkst laika, ko veltīt sev, un tāda vientulība var būt dārga. “Tas varbūt skan paradoksāli, bet ir tāda vientulība, kuru aizpildot rodas kaut kas skaists, vienreizējs, neatkārtojams. Tāda vientulība ir dārga,” atklāj māksliniece.

Visa izstāde ir veltīta aizgājušajam laikam. Kā pati māksliniece saka, tajā ir “aizmirstās takas starp ļodzīgiem žogiem un izdangātu asfaltu, kur kāds, klusi dungojot nenosakāmu melodiju, meklē īstos attālumus starp notikumiem, noberzta audekla raupjumu un kādu neatkārtojamu rozā toni.” Izstādē apskatāmas kolāžas un instalācijas, kurās personiskas atmiņas mijas ar atsaucēm uz dažādu laiku popkultūras un vides sajaukumiem. Apmeklētāji varēs saskatīt 90. gadu beigas Ziepniekkalnā, kur Ieva uzsāka skolas gaitas. “Izstāde ir par to, kas par šo laiku man iespiedies atmiņā. Par konkrētām vietām mākslinieciskā skatījumā,” nosaka Ieva. Viņa uz to laiku skatās vairāk kā māksliniece. “Būtiski ir vizualizēt ārējās formas. Mītiskā kontekstā parādīt lietas šodien. Tās ir vietas, lietas, kas veidojušas manu gaumi, mani kā mākslinieci. Cilvēka darbs ir būt attīstībā.”

Par to, ka tas laiks Ievai ir bijis īpašs, var nojaust viņas teiktajā: “Pagātnē ir vien astoņas notis, kas atkārtojās katru ceturtdienas rītu kopā ar basketbola bumbas ritmisko sitienu, asu gumijas švīkstu un svilpes spalgās balss nervozo piedziedājumu ikvienai stundai. Doma par iespēju tur atgriezties uzdzen drebuļus, sīvus kā aronija, spļauta caur plastmasas trubiņu. Sīvums pārņem mūs abus, bet patiesais zaudētājs ir tas, kurš, atskanot zvanam, zilganām lūpām lūdz aizdot lodīšu pildspalvu.”

Ieva studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Māksliniece strādā dažādos medijos. 2012. gadā galerijā “Bastejs” bija skatāma Ievas personālizstāde “Sengaidītas brīvdienas pie fiktīvu atmiņu bezdibeņa”, bet 2013. gadā “kim?” Laikmetīgās mākslas centrā norisinājās personālizstāde “11 no 10”. Februārī “Vita Kuben” galerijā Ūmeo tiks atklāta mākslinieces izstāde projekta “Virsbūve” ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+