Uncategorized

Ievas Kraules personālizstāde „11 no 10” 0

Foto – publicititātes

No 20. jūlija līdz 4. augustam kim? Laikmetīgās mākslas centra 1.stāva galerijā skatāma Ievas Kraules izstāde „11 no 10”.

Tā eksistē dokumentācijas formā – ieceres pamatā ir ideja par vēstures interpretāciju daudzveidību un personīgo atmiņu saplūšanu, radot vienu kolektīvu un pēc iespējas objektīvu atmiņu. Mākslas darbi veidoti kā privātu atmiņu fragmenti, tie ir novietoti vietās, par kurām varētu teikt, ka tajās laiks ir apstājies: līdz šim brīdim neskartos padomju publiskās telpas interjeros vai vietās, kas šodienas vērotājam šķiet esam tik tālu no labas gaumes un modes, ka var tikt uzskatītas par pārlaicīgām.
Darbi it kā nejauši piemirsti, tik vien kā fiksēti vienā fotouzņēmumā, atstāti apputēšanai kaut kur starp pagātnes liecībām. Par vienīgo saikni starp šiem nevienam nevajadzīgajiem objektiem-niekiem un iespējamo izstādes apmeklētāju kalpo izdevums – fotoalbums vienā eksemplārā, papildināts ar tekstu.
Izstādei ir jauks vasaras formāts un zināms potenciāls iejukt kāda nevīžīgajā saimniecībā, tā turpinot savu esību pat gadiem ilgi.
Ieva Kraule (1987) studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Strādā dažādos medijos. 2012. gadā galerijā “Bastejs” bija skatāma mākslinieces pirmā personālizstāde “Sengaidītas brīvdienas pie fiktīvu atmiņu bezdibeņa”.

LA.lv