Apbrīno

Ievas Sutugovas stāsti Latvijas koncerttūrē 16

Publicitātes foto

Ar koncertu Valmierā 14. aprīlī savu debijas albuma koncerttūri “Stāsti” sāk dziedātāja Ieva Sutugova. Koncertos skanēs visas albumā iekļautās dziesmas, kā arī skaņdarbi, ar kuriem Ieva skatītājiem jau zināma: televīzijas šovos izskanējušās kompozīcijas kopā ar tām, kuras dziedātājas muzikālajā ceļā bijušas kā pagrieziena punkti, kas palīdzējuši šim debijas albumam tapt un nonākt līdz klausītājiem.

“Albums “Stāsti” ir emocijām piesātināta stāstu izlase, kas aizvedīs klausītāju simboliskā sajūtu ceļojumā. Kompozīcijas tapušas dažādos laika posmos, bet visas atspoguļo to, cik ļoti individuālas ir emocijas. Mūzika ir instruments, kas sniedz iespēju dalīties ar šīm personīgajām sajūtām,” teic Ieva.

Sevi par lielu komponisti dziedātāja neuzskata, ja rodas iedvesma, dzimst dziesma, bet pie mūzikas radīšanas viņa nestrādā sistemātiski. Ieva ir arī liela rokdarbniece, prot gatavot garšīgus ēdienus un veic dažādus praktiskus darbus. Viņa ir apguvusi arī sievišķīgo manikīres profesiju. Tas viss tiek nolikts malā, kad laiks jāvelta dziedāšanai. Tai ir pakārtota visa Ievas dzīve, kas atspoguļojas viņas debijas albumā “Stāsti”. Dažas dziesmas sarakstījusi pati Ieva, dažas viņas vīrs Jānis Miltiņš, vēl pāris – ģitārists Jānis Bērziņš, un albumā iekļautas arī divas Mārtiņa Brauna dziesmas. Albums ir Ievas stāstu apkopojums, tāpēc arī šāds nosaukums gan albumam, gan koncerttūrei.

Runājot par albuma singlu “Tālāk doties”, Ieva teic: “Šī dziesma ir stāsts par cilvēku attiecībām, to veidošanu un to, ka tas ne vienmēr ir tik vienkārši, kā mums gribētos. Tā ir kā atgādinājums, ka svarīgas ir mūsu kopīgās uzvaras, nevis pārākums vienam pār otru, un to, ka visvairāk par to der atcerēties tieši grūtākajos attiecību posmos, kad gribas padoties.”

Visos tūres koncertos būs viens īpašs viesis. “Kā īpašais viesis man pievienosies komponists Mārtiņš Brauns, lai kopā izpildītu divas jaunas, tieši albumam komponētas dziesmas, kā arī jau zināmas un klausītājiem mīļas komponista kompozīcijas,” smaidot atklāj Ieva un neslēpj, ka īpašs koncerts būs dzimtajā Dobelē. “Koncerttūres noslēguma koncertā manā dzimtajā pilsētā Dobelē jau minētajam pavadošajam sastāvam un komponistam M. Braunam pievienosies arī stīgu trio, kas sniegs vēl bagātīgāku skanējumu. Koncertā gaidāmi arī citi muzikāli pārsteigumi, kas neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju,” smaidot nosaka Ieva.

Vienmēr smaidošā dziedātāja aicina klausītājus uz koncertiem un teic: “Mīļie klausītāji! Koncerti būs patiesi, emocionāli, dzīvespriecīgi un piesātināti ar visām dzīves mirkļu un situāciju nokrāsām. Tiekamies jau aprīlī jūsu pilsētās!”

 

14. IV 19.00 Koncertzālē “Valmiera”

15. IV 19.00 Valkas pilsētas kultūras namā

16. IV 16.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

20. IV 19.00 Ādažu kultūras centrā

22. IV 19.00 Saldus mūzikas un mākslas skolā

27. IV 19.00 Talsu tautas namā

28. IV 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 un 9, Dobelē – EUR 3 un 4
LA.lv