×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Ievēl jaunu SIA “Preiļu slimnīca” valdi (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda (LSDSP)

Šodien SIA “Preiļu slimnīca” kapitāldaļu turētāju sanāksmē ievēlēts jauns slimnīcas valdes sastāvs, kura priekšsēdētāja pienākumus pildīs Iveta Stare.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Preiļu novada domes pārstāve Maija Paegle, SIA “Preiļu slimnīca” kapitāldaļu turētāju sanāksmē tika akceptēts iepriekšējās slimnīcas valdes atlūgums un ievēlēta jauna valde trīs personu sastāvā.

Turpmāk valdē darbosies Stare, Jolanta Gžibovska un Aleksandrs Poplavskis.

Kā ziņots, SIA “Preiļu slimnīca” bijušais valdes priekšsēdētājs Jānis Anspoks un valdes locekļi Aldis Džeriņš un Lilita Seile šīs nedēļas sākumā iesniedza atlūgumu, tādējādi apturot valdes darbību.

Anspoks aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja, ka viņš un valdes locekļi šādi rīkojušies Preiļu novada domes priekšsēdētājas Marutas Plivdas (LSDSP) uz viņiem izdarītā spiediena rezultātā.

Anspoks arī norādīja, ka pašvaldība nepilda savus iepriekš pieņemtos lēmumus un nepiešķir finansējumu vairāku vērienīgu Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstītu un ārstniecības iestādē realizējamu energoefektivitātes projektu īstenošanai.

Patlaban pašvaldības parāds saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem esot 176 000 eiro. Savukārt slimnīca virs plānotā projektu īstenošanā no saviem līdzekļiem ir ieguldījusi 134 000 eiro. Šo naudu, pēc Anspoka teiktā, bijis plānots izlietot slimnīcai nepieciešamā aprīkojuma iegādei.

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Plivda aģentūrai LETA apstiprināja faktu, ka no SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja un locekļiem ir saņemti atlūgumi, taču noliedza faktu, ka uz viņiem būtu izdarīts spiediens.

“Pēdējā pašvaldības sēdē deputāti pieņēma lēmumu par audita veikšanu SIA “Preiļu slimnīca”. Man un vēl pieciem pašvaldības deputātiem apmeklējot ārstniecības iestādi, tās vadība nevarēja sniegt izsmeļošas atbildes uz vairākiem elementāriem, tostarp ar uzņēmuma finansēm saistītiem, jautājumiem,” norādīja Plivda.

Savukārt, kas attiecas uz pašvaldības finansiālajām saistībām pret Preiļu slimnīcu, tad tās, pēc pašvaldības vadītājas teiktā, Preiļu novada dome pilda proporcionāli tai piederošajām uzņēmuma kapitāldaļām. Saskaņā ar pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem šogad tā ārstniecības iestādei jau ir pārskaitījusi 120000 eiro.

“Tas, ka slimnīcas vadība uzņēmās vairāku ES atbalstītu siltināšanas projektu īstenošanu, nesaskaņojot finansēšanas jautājumus ar pārējām pašvaldībām – kapitāldaļu turētājām, tad tā jau ir ārstniecības iestādes vadības atbildība,” norādīja Plivda.

Neskatoties uz ārstniecības iestādes valdes iesniegtajiem atlūgumiem, slimnīcas darbība nav apturēta un medicīniskā palīdzība pacientiem tajā tiek nodrošināta ierastajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai bija liels konkurss?

Draugiem Facebook Twitter Google+