×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

“LA” lasītāji: Ievēlētais prezidents jāciena (15)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vairāki lasītāji atsaukušies aicinājumam izteikt savas domas par to, kādam jābūt nākamajam Valsts prezidentam un kura kandidatūra, viņuprāt, ir visatbilstošākā.

Baušķenieks Pēteris Seleckis pārliecināts, ka prezidentam jābūt tautā pazīstamam cilvēkam, bezpartijiskam, gudram – ar augstāko izglītību, labam oratoram. Jāprot vairākas svešvalodas, jāpārzina starptautiskā situācija, Latvijas saimnieciskā darbība un kultūras vērtības. Kuram Latvijā piemīt šādas spējas? Protams, tā ir Vaira Vīķe-Freiberga, uzskata P. Seleckis. Viņaprāt, V. Vīķes-Freibergas iepriekšējais astoņu gadu prezidentūras darbs bija teicams. Tāpēc lasītājs ir neizpratnē, kādēļ neviena partija līdz šim viņu nav aicinājusi kandidēt vēlreiz.

Rīdziniece Ināra Grasmane atgādina Kārļa Ulmaņa vārdus par to, kādi ļaudis mums vajadzīgi. Īsi sakot – ļaudis nenopērkami, stingri pret bagātības kārdinājumiem, godīgi kā mazās, tā lielās lietās, kuriem sabiedrības labums augstāk par pašu interesēm stāv utt. Ināras kundze gan domā, ka pats galvenais tomēr ir – būt savas dzimtenes, savas valsts un tautas patriotiem. Nedrīkst pieļaut, ka prezidentu izvirza viena partija un “iestumj” kāds apsviedīgs Saeimas deputāts. Pārāk nopietns un atbildīgs ir šis amats, uzskata lasītāja.

Savukārt Rasma Zālīte no Valmieras novada ir pret tādiem kandidātiem, kuri padomju gados ieņēmuši augstus amatus kompartijā vai toreizējā okupantu valdībā. Par šo cilvēku patriotismu viņai nav pārliecības. Būtu jāpamācās no kaimiņu valstīm Igaunijas un Lietuvas, kā tur izvēlas augstās amatpersonas. Rasmas kundze uzskata, ka arī mums ir ne mazums izcilu cilvēku, no kuriem izvēlēties vispiemērotāko Valsts prezidentu.

Gunda Ambina norāda, ka par īpašībām un spējām, kādām jāpiemīt nākamajam Valsts prezidentam, jau daudzkārt rakstīts un dzirdēts. Vairāk jādiskutē par šā amata kandidātiem. “Manā skatījumā, visatbilstošākais būtu Mārtiņš Bondars, viņam piemīt retā īpašība – harisma. Viņš spēs sevi parādīt kā izcilu personību un godam reprezentēt valsti starptautiskajā politiskajā arēnā,” teic G. Ambina.

“Zinām, ka ideālu cilvēku tikpat kā nav, un tomēr jābūt vēlmei tuvoties ideālam. Jebkuram cilvēkam, bet tik augstai amatpersonai obligāti jādzīvo mūžīgā izaugsmē,” raksta pensionēta skolotāja Veronika Dorbe-Širina Rīgā. Vēstules nobeigumā viņa atgādina, ka ne tikai tautas priekšstāvjiem, bet ikvienam tautietim jāciena ievēlētais prezidents, jāatbalsta un jāpalīdz pilnveidoties šajā atbildīgajā un grūtajā darbā.

Toties Arnis Ozols gluži vai noskaities un uzskata, ka visa šī diskusija par ideālo kandidātu ir lai gan interesanta, bet gluži lieka. Ir nepieciešama vēlēšanu reforma, lai Saeimas deputāti būtu tieši atbildīgi par to, kā katrs balso.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Nu jau ari sitai kundzei vecums nenaak viens! Kapec man jaciena veci komunisti,ja pie valdisanas netiek jauni,godigi un izgliitoti cilveeki? Par ko buutu jaciena Berzins,par to ka vins maak liifret starp visiem un nevar pienemt leemumus? Par to,ka nemaak anglu valodu.Puspasaule smejas par mums,par saadu prezidentu,taapec jau ir visautlautiiba saeimaa.Valkaajs visaadi urbanovici,glinulsakas un dziivojas pa manu Teevzemi,ka patiik.Okupanti seit juutas labi,saubu nav taapec “jaadara” viss lai taa ari turpinaatos sis bardaks,tad jau atkal varees zagt uz pilnu klapi!!!!!

 2. 25 gadus veidojam patriotismu Atbildēt

  un ka nav ta patriotisma,taa nav! Nez kapeec ir izbraukusi pusmiljons iedzivotaju,ko? Viens otru glauda un uzcubina komunisti un gaida saulainas vecumdienas putina paspaarnee,bljad!

 3. CIENĪT var vienīgi cilvēku, kurš CIENA CITUS!!! Arī prezidentam JĀCIENA UN JĀRESPEKTĒ SAVA TAUTA! Kur bija V.Freiberga? Vai bija pie savas tautas? NĒ!!! JĀ, attiecībā uz starptautisko līmeni – ĻOTI LABI! Ir valodu prasme, runā tekoši, skaidri, bet… it ĪPAŠI slikti izteicās par latviešiem – sliņķi, dzērāji, tādēļ NEKO neesot varējuši iekrāt no bagātības, esot nabagi… Arī par represētājiem – kas tā par trimdu Sibīrijā?… Trimda ir bijusi tikai viņiem rietumos!? Ja tā ir bijusi TRIMDA, tad KĀPĒC rietumos latvieši varēja kļūt , iegūt labi izglītību, utt? KĀPĒC TRIMDĀ- KŪRORTĀ Sibīrijā – spaidu darbos, nežēlīgā aukstiumā un badā latvieši un citi izsūtītie MIRA KĀ MUŠAS??? Izskanēja arī frāze:KĀPĒC BRAUKUŠI UZ SIBĪRIJU UN NAV PRETOJUŠIES….Lūk ar kādiem domu graudiem mūs šeit “pagodināja” rietumu latvieši, ierodoties ar tādu POMPU pēc 50 gadiem LATVIJĀ, no kurienes paši BRĪVPRĀTĪGI AIZBRAUCA!?? Prezidente NEKO negribēja un TAGAD arī NEGRIB dzirdēt par leģionāriem, kuri viņas ģimenei deva iespēju aizbraukt !?? Viņa nav DZIRDĒJUSI un NEGRIB NEKO DZIRDĒT par mums, šeit palikušajiem!!! Viņa nicina mūs vārda vistiešākajā nozīmē!!! Personīgi esmu DZIĻI VĪLUSIES!!! MAN NEKO NO VIŅIEM NEVAJAG, IZŅEMOT SAPRATNI UN CIEŅU!? NICINĀTI ESAM BIJUŠI PIETIEKAMI DAUDZ UN NICINĀŠANA TURPINĀS… Augstprātība – slikta cilvēka rakstura īpašība!!!

 4. V.Vīķe-Freiberga tiešām būtu bijusi izcilākā prezidente, ja nebūtu uzdāvinājusi Abreni Krievijai.Par Bondaru daudzi nobalsotu,jo neskatoties ne uz ko citu,viņš jau ar savu izskatu vien simpatizētu cilvēkiem, kas attiecībā uz Bērziņu pilnīgi nestrādāja.

 5. Valsts prezidentam,manuprāt,ir jāpārstāj MELOT un teikt,ka mums ir neatkarīga valsts.Valsts prezidentam ir reāli jāstrādā valsts labā,ne jāpieprasa sev luksus lietas,laikā,kad tautas vairākums ir bez darba un bērniem operācijām ir jāziedo līdzekļi no līdzcilvēku kabatām.Valsts prezidentam OBLIGĀTI būtu pēc prezidēšanas beigām jānosauc tautai savus labos darbus,ko viņš ir paveicis tautas labā.Pagaidām es tādus neredzu,kaut notriekti ir milzu līdzekļi.Kur reālā atdeve,kungi un dāmas ?

 6. Priekš kam Latvijai, kurai mazāk kā 2 milj. iedzīvotāju, vajadzīgs prezidents. Dombrovskis lieliski parādīja, ka valsti var prezentēt arī ministru prezidents. Ja aizbrauc iedzīvotāji, jāsamazina arī pārvaldošās institūcijas, un pirmām kārtām prezidents, kas ir lieka greznība tādai mazai valstij.

 7. Kas prezidentu vēl, tas arī lai ciena viņu. Tauta nevēl, kāpēc tai jāciena? Iecels par prezi kādu zilo, bet tautai pavēlēs – cieniet!

 8. Neticu ka tiks ievēlēts prezidents, kas varētu, vismaz manā izpratnē, būt prezidents ar stāju, zināšanām, Latvijas patriots. Es balsotu par Levitu vai Kalnieti. Tieši šīs personas nepatīk prokrieviskajām aprindām.

 9. Noliktavas strādnieks Atbildēt

  Nav jāciena par pliku amatu, bet par paveiktajiem darbiem! Daži sētnieki un šinderi ir pat cienījamāki par remdeno A.Brjozkinu un valodas likuma mīkstinātāju krievu interesēs Veročku jeb VVF. Zatleru cienīju par to, ka labs ārsts. Zatleru necienīju, necienu un necienīšu kā politiķi – politikā viņš ir 0. Par kolaborantu Rumpīti jeb G.Ulmani vispār nav nekādas cieņas.

 10. Par ko man cienīt bijušo -Freibergu? Neatkārtošos-viņas “darbi” domājošai tautas daļai ir zināmi.

  • Piekrītu, nicīga attieksme pret latviešu tautu, augstprātīga, lai gan bija arī labais, atceros viņas interviju BBC, man patika!

  • Nu jā, cilvēki ar padomju mentalitāti Vairu nekad necienīs.

   • Apmaksāts provokators vai “trollis”?
    :(?
    Pēc viņu darbiem jau parasti kādu vērtē un ciena tad arī, ja vispār… cienīt tik dikti kādu vajag, ne vadoties vien pēc tās “pareizākās trimdas”, gudrākās muldēšanas u cionistu interešu pārstāvēšanas, lai labāk izmanipulētu ko vien savam/ savējo labumam un vairāk “sakārtu makaronus uz ausīm” citiem un tikai…

 11. Nu nav man par ko cienīt pašreizējo prezidentu, nu nav. Ja nu vienīgi vecums, bet tas nenāk viens…

Draugiem Facebook Twitter Google+