×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Ievērojama aktivitāte Dziesmu un deju svētku zīmes “Skaņu vijums vainagā” iedziedāšanā

foto - Letafoto - Leta

Nedēļas laikā jau iedziedātas teju 20 000 XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmes “Skaņu vijums vainagā”.

Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva aģentūrai LETA pastāstīja, ka pilnīgi visas iedziedātās zīmes tiek saglabātas. Plānots, ka tās šovasar tiks izmantotas kā Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta norises vietas – Mežaparka estrādes un tās teritorijas – noformējuma būtiska sastāvdaļa.

Kā ziņots, kopš 19. marta interneta vietnē “http://www.dziesmusvetki.tv/logo” jebkuram pasaules iedzīvotājam ir iespēja izveidot savu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmi “Skaņu vijumu vainagā”.

Skaņu augstuma, dinamikas gradāciju un latvju rakstu zīmju digitālais vijums veidojas, dziedot kādu no interneta vietnē piedāvātajām 13 tautasdziesmām vai pašu izvēlētu dziesmu, kamēr īpaši izstrādāts datora algoritms analizē skanējuma tonalitāti un konkrētos brīžos piešķir vainagam atbilstošu zīmju loku. Savu zīmi iespējams radīt, dziedot vai spēlējot individuāli, ansamblī vai lielākā kolektīvā jebkurā pasaules vietā, kur ir pieejams dators un internets.

Dziedāšanai tiek piedāvāta dziesma “Kur tu teci, gailīti mans”, “Dziediet, meitas, vakarā”, “Bēdu manu, lielu bēdu”, “Tumša nakte, zaļa zāle”, “Dziedot dzimu, dziedot augu”, “Līgo laiva uz ūdeņa”, “Sudmaliņas”, “Es mācēju danci vesti”, “Pūt, vējiņi”, “Jānīt’s nāca pār gadskārtu”, “Cekulaina zīle dzied”, “Kur tu skriesi, vanadziņi” un “Rīga dimd”.

Dziesmu un deju svētku rīkotāji aicina visus iedziedāt savas Dziesmu un deju svētku zīmes, tā ikvienam izjūtot personisku piederību unikālajai mūsu kultūras tradīcijai.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku galvenais vēstījums ir “Gaisma līgo Latvijā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+