Ekonomika
Bizness

Ievērojami pieaug sūtījumu skaits. “Latvijas Pasts” pagarinās darbalaiku0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Sakarā ar ievērojamo sūtījumu skaita pieaugumu, kas skaidrojams ar aizvien aktīvāko e-komercijas pakalpojumu izmantošanu dažādu preču iegādē, Latvijas Pasta 54 nodaļās visā valstī pēdējās darbadienās pirms Ziemassvētkiem 2018.gada 20., 21. un 22.decembrī tiek pagarināts darbalaiks,

Tas darīts, lai klientiem pagūtu izsniegt maksimāli daudz nodaļās saņemto sūtījumu. Pēdējā sūtījumu piegādes diena pirms Ziemassvētkiem ir 21.decembris.

Lai klientiem līdz Ziemassvētkiem pagūtu izsniegt maksimāli daudz pasta nodaļās saņemto sūtījumu, kopumā 54 nodaļās visā Latvijā 20., 21. un 22.decembrī par vienu līdz divām stundām tiek pagarināts darbalaiks.

20.decembrī papildu stundas strādās 39 pasta nodaļas, 21.decembrī – 44 nodaļas, savukārt 22.decembrī – 52 pasta nodaļas. Pagarinātais darbalaiks pamatā paredzēts sūtījumu izsniegšanas nodrošināšanai, nepieciešamības gadījumā klientiem sniedzot arī citus vajadzīgos pasta pakalpojumus.

No 2018.gada decembra 41 noslogotākajā un klientu apmeklētākajā pasta nodaļā jau darbojas speciālas ātrās kases sūtījumu izsniegšanai, savukārt 14 pasta nodaļām Rīgā, Kurzemē un Zemgalē no decembra sākuma pagarināts darbalaiks.

Pēdējā nedēļā pirms Ziemassvētkiem šīm nodaļām pievienojas vēl vairāki desmiti nodaļu ar pagarinātu darbalaiku pašās saspringtākajās pirnssvētku dienās.

Līdz ar interneta komercijas straujo izaugsmi ik gadu pieaug arī Lavijas Pastā saņemto un apstrādāto sūtījumu apjoms, kas gada nogalē tradicionāli dubultojas, palielinoties arī vēstuļu un pastkaršu skaitam, kas decembrī tiek pārsūtīti kā svētku sveicieni.

Visa 2017.gada laikā ienākošo starptautisko sīkpaku skaits sasniedza 8 miljonus vienību, bet šogad jau līdz 14.decembrim apstrādāti vairāk nekā 8,5 miljoni šādu sīkpaku.

Pēdējā pasta sūtījumu piegādes diena pirms Ziemassvētkiem ir šogad 21.decembris, savukārt pirms Jaungada brīvdienām – 28.decembris.

Precīzs pasta nodaļu saraksts, kam 20., 21. un 22.decembrī pagarināts darbalaiks sūtījumu izsniegšanai, apskatāms šeit.

Saistītie raksti

“Latvijas Pasts” nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu.

Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus.

“Latvijas Pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku.

LA.lv