Mobilā versija
+4.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
2. augusts, 2012
Drukāt

Ievērojami pieaugs izdevumi reklāmai mobilajos telefonos

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Tēriņi reklāmai mobilajos telefonos šogad pasaulēs pieaugs par 62% un ASV apsteigs Japānu šajā reklāmas tirgus segmentā, liecina pētījumu kompānijas “eMarketer” sagatavotais ziņojums.

“eMarketer” norādīja, ka 2012.gadā reklāmai mobilajos telefonos visā pasaulē tiks iztērēti 6.43 miljardi ASV dolāru (3,7 miljardi latu), vislielāko pieaugumu piedzīvojot ASV tirgū, kur, salīdzinot ar pagājušo gadu, šāda reklāmas veida tēriņi palielināsies par 97% līdz 2,3 miljardiem dolāru (1,3 miljardiem latu).

“Japānā reklamēšana mobilajos telefonos ir sasniegusi lielāku briedumu, kas nozīmē, ka pieaugums ir krietni mazāks nekā Ziemeļamerikas tirgos,” teikts pētījumu kompānijas paziņojumā, norādot, ka “eMarketer” aplēses liecina, ka reklāmas mobilajos telefonos tēriņi Japānā šogad pieaugs par 27,7% līdz 1,74 miljardiem ASV dolāru (990 miljoniem latu) pretstatā 35,4% pieaugumam pērn.

Reklāmas mobilajos telefonos pieauguma apmēri krietni atpaliek no reklamēšanās internetā, jo arvien vairāk cilvēku internetu izmanto savos viedtālruņos un citās mobilajās ierīcēs.

“eMarketer” norādīja, ka reklāma mobilajos telefonos “ir aizraujoša, strauji augoša kategorija”, tomēr tai pērn tika atvēlēts vien nepilns procents no kopējiem pasaulē reklāmai izdotajiem līdzekļiem. Pētījumu kompānija norāda, ka paies vēl ilgs laiks līdz šis reklamēšanās kanāls veidos konkurenci tādiem pasaulē izplatītiem reklāmas ceļiem kā televīzija, drukātā reklāma un reklāma internetā.

Pētījumā noskaidrots, ka visvairāk reklāmai mobilajos telefonos tērē Āzijas-Klusā okeāna reģionā (2,56 miljardus ASV dolāru jeb 1,5 miljardus latu), kam seko Ziemeļamerika (2,4 miljardus dolāru jeb 1,4 miljardus latu) un Rietumeiropa (1,3 miljardus dolāru jeb 740 miljonus latu).

Citā pētījumā, kura rezultāti arī tika publiskoti trešdien, “eMarketer” noskaidroja, ka izdevumi reklāmai internetā šogad pieaugs par 21% līdz 107,3 miljardiem ASV dolāru (61 miljardam latu).

Noskaidrot, ka katrs piektais no pasaulē reklāmai iztērētajiem dolāriem tiek atvēlēts reklāmai internetā.

Tiešsaistes reklāmu tirgus vislielākais joprojām ir ASV, kur šogad tiks iztērēti 39,5 miljardi dolāru (22,5 miljardi latu), kam seko Japāna ar 9,6 miljardus dolāru (5,5 miljardus latu) un Ķīna ar 7,36 miljardus dolāru (4,2 miljardus latu) lieliem izdevumiem reklāmai internetā.

Kompānijas aplēses liecina, ka kopumā reklāmai plašsaziņas līdzekļos visā pasaulē šogad tiks iztērēti 505 miljardi ASV dolāru (287 miljardi latu).

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+