Mobilā versija
+5.5°C
Katrīna, Katrīne, Trīne, Kate, Kadrija
Sestdiena, 25. novembris, 2017
11. februāris, 2014
Drukāt

Maķedonijā ievieš ķīmisku kastrāciju pedofiliem

Foto - LETAFoto - LETA

Maķedonijas parlaments pieņēmis likumu par ķīmisku kastrāciju pedofiliem recidīvistiem un cietumsodu palielināšanu līdz mūža ieslodzījumam.

Sociālās politikas ministrs Dime Spasovs paziņojis, ka ķīmiska kastrācija dzimumtieksmes samazināšanai recidīvistiem “tiks veikta specializētās iestādēs ik pēc sešiem mēnešiem”. Saskaņā ar likumu pirmo reizi seksuālu vardarbību pret bērniem pastrādājušiem noziedzniekiem tiks piespriesti no 15 līdz 40 gadiem cietumā vai arī viņi varēs izvēlēties ķīmisku kastrāciju apmaiņā pret soda samazināšanu. Ķīmisku kastrāciju ieviesušas tādas valstis kā Dānija, Polija un Krievija.

2012. gadā Maķedonija kļuva par pirmo Balkānu valsti, kas internetā publicēja notiesāto pedofilu reģistru, izliekot tīmeklī no cietuma atbrīvoto attēlus, vārdus un adreses.

Kopš 2004. gada Maķedonijā par seksuālu vardarbību pret mazgadīgajiem notiesāti vairāk nekā 230 cilvēki.

Pievienot komentāru

Parīzē nošauj izbēgušu cirka tīģeriParīzes ielās piektdien klaiņoja izbēdzis cirka tīģeris, kura dēļ tika īslaicīgi apturēts sabiedriskais transports un rajonā ieradās ārkārtas situāciju dienesti, līdz tīģera īpašnieks to nošāva un tika apcietināts, paziņoja Francijas policija.
Draugiem Facebook Twitter Google+