Tehnoloģijas

Ievieš Latvijā pirmo iespēju autorizēties mobilajā aplikācijā ar sejas atpazīšanu0

Lai piedāvātu klientiem ērtāku un ātrāku drošu veidu bankas pakalpojumu izmantošanai, banka “Citadele” izstrādājusi jaunu mobilo aplikāciju, kurā iespējams autorizēties un apstiprināt maksājumus ar sejas atpazīšanu (Face ID) un pieskārienu (Touch ID), kā arī pārvaldīt karšu drošības režīmus. Jaunā aplikācijas versija klientiem tiks pieslēgta pakāpeniski, sākot no šī gada jūnija, vēsta banka.

“Šī ir jaunākās paaudzes mobilā aplikācija, kas sniedz iespēju klientam autorizēties un apstiprināt maksājumus atkarībā no telefona veida arī ar sejas atpazīšanu vai pirksta nospiedumu. Šis ir nākamais solis arī drošības jomā – aplikācija sniedz iespēju cilvēkam pašam pārvaldīt karšu drošības režīmus, tajā skaitā nobloķēt un atbloķēt kartes, ieslēgt vai izslēgt bezkontakta maksājumu funkcionalitāti, noteikt reģionu, kurā ar maksājumu karti iespējams norēķināties, ieslēgt vai izslēgt iespēju ar maksājumu karti izņemt naudu no bankomāta,” stāsta bankas Citadele E-biznesa daļas vadītājs Mārtiņš Bērziņš.

Modernās tehnoloģijas arī ir ļāvušas samazināt līdz pusstundai laiku, kurā bankas darbinieki aplikācijā tiešsaistē sniedz atbildi uz klientu uzdotajiem jautājumiem.

Īpaši domāts par drošību

Izstrādājot jauno mobilo aplikāciju, īpaši domāts ir par drošību. Tādēļ sākotnēji iespēja autorizēties un apstiprināt maksājumus ar sejas atpazīšanu būs pieejama IPhone X īpašniekiem. Bet pirksta nospiedumu varēs izmantot ikvienā viedtālrunī, kurā ir paredzēta pirksta nospieduma funkcija. Līdztekus šiem jauninājumiem joprojām būs iespējams autorizēties un apstiprināt maksājumu arī ar 5 ciparu autorizācijas kodu. Līdz ar to ikviens varēs izvēlēties sev ērtāko un piemērotāko autorizācijas veidu.

Jaunās inovācijas izveidē ieguldītas investīcijas 3 miljonu eiro apmērā, un tā tapusi sadarbībā ar vienu no vadošajām starptautiskajām konsultāciju kompānijām “McKinsey & Company”.

Katra aplikācijas poga un risinājums ir lietotāju testēts. Aplikācija izstrādāta, balstoties uz lietotāju ieteikumiem. Kopumā izstrādes gaitā aplikāciju testējuši 800 cilvēki. Un tās izstrādē bija iesaistīti aptuveni 30 bankas darbinieki.

Ieviesīs pakāpeniski

Jaunā aplikācijas versija “Citadeles” klientiem tiks ieviesta pakāpeniski, sākot no šī gada jūnija. Plānots, ka drīzumā tā tiks adaptatēta arī Lietuvas un Igaunijas tirgiem.
Lai izmantotu jauno aplikācijas versiju, klientiem nekādas īpašas darbības nebūs nepieciešams veikt – klients savā esošajā aplikācijā saņems paziņojumu par nepieciešamību atjaunināt aplikācijas versiju. Līdz ar tās atjaunināšanu būs pieejams arī aplikācijas jaunais risinājums – jauns dizains, ērtāka funkcionalitāte un plašākas iespējas.

LA.lv