Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
2. novembris, 2016
Drukāt

Lietuvā ievieš stingrākus alkohola tirdzniecības noteikumus

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Lietuvā stājušies spēkā stingrāki alkohola tirdzniecības noteikumi, kas aizliedz tirgotājiem informēt pircējus par alkohola cenu atlaidēm.

Nevienā tirdzniecības vietā nekādā veidā nebūs atļauts parādīt, kādiem alkoholiskajiem dzērieniem noteiktas atlaides un par cik tieši pazeminātas cenas. Cenrādī gan drīkstēs uzrādīt pazemināto cenu, bet būs aizliegts to salīdzināt ar iepriekšējo. Likuma grozījumi aizliedz alkohola pircējiem iespēju laimēt balvas vai pielikumā pirkumam saņemt dāvanas, kā arī rīkot dažādas spēles, akcijas, konkursus un loterijas, kas veicina alkohola pārdošanu vai lietošanu. Lietuvas Tirdzniecības uzņēmumu asociācijas izpilddirektors apgalvo, ka jaunās kārtības dēļ visvairāk cietīšot patērētāji, kuriem nebūšot iespēju iegādāties lētāku alkoholu. Lietuvas Nacionālās tabakas un alkohola kontroles koalīcijas prezidents Aurēlijs Verīga, kurš ievēlēts jaunā sasaukuma Seimā, izteicis cerību, ka jaunā kārtība palīdzēs cilvēkiem atradināties no alkohola sapirkšanās akciju laikā un samazinās kopējos alkohola tirdzniecības apjomus. Lietuvas Statistikas departamenta dati liecina, ka līdz šim visvairāk alkohola ticis pārdots tieši dažādu īpašo akciju laikā.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+