×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Ievieš zonu tarifu biļetes vilcienam (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Sabiedriskā transporta padome apstiprinājusi VAS “Pasažieru vilciens” (PV) zonu biļešu tarifu principu un šo tarifu ieviešanu no 1. aprīļa, informēja Autotransporta direkcijā.

Zonu tarifi tiks ieviesti visos četros elektrovilcienu līniju posmos un dīzeļvilcienu līnijas posmā Rīga–Sigulda. Jaunā zonu tarifu biļešu sistēma paredz, ka maršruti Rīga–Skulte, Rīga–Sigulda un Rīga–Jelgava tiks sadalīti trijās zonās, maršrutā Rīga–Tukums būs četras zonas, un maršrutā Rīga–Aiz­kraukle būs piecas zonas. Lai nepieļautu krasas braukšanas maksas izmaiņas, pārvietojoties starp blakus esošajām zonām, tiks ieviestas divu veidu starpzonas.

Biļetes cena vienam braucienam zonā “A” būs 80 centi, bet, iebraucot nākamajā zonā, cena pieaugs par 60 centiem, “B” zonā sasniedzot 1,4 eiro. Savukārt braukšanas maksas solis nākamajās zonās – “C”, “D” un “E” – pieaugs par 50 centiem, attiecīgi līdz 1,9 eiro, 2,4 eiro un 2,9 eiro. Izbraucot no šīm zonām, piemēram, uz tālākiem galamērķiem – Valku, Daugavpili, Zilupi u.c., tiks piemērots esošais tarifs.

“PV” valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns norādīja, ka ar jauno sistēmu pasažieri iegūs saprotamu biļešu sistēmu, kā arī, piemērojot zonu tarifu konkrētos posmos, mainīsies braukšanas maksa, lielākajai daļai pasažieru tā samazināsies.

Cenas pieaugums līdz desmit centiem attieksies uz 27% pasažieru, biļešu cenas pieaugums no 10 līdz 30 centiem attieksies uz 18% pasažieru, bet virs 30 centiem – uz 3% pasažieru.

Savukārt 8% pasažieru biļetes cena nemainīsies, bet 6% biļetes cena samazināsies vairāk nekā par 30 centiem, 27% pasažieru cenas samazinājums būs no desmit līdz 30 centiem, bet 11% pasažieru cenas samazinājums būs līdz desmit centiem.

Lubāns atzina, ka, ieviešot zonu tarifus, “PV” biļešu ieņēmumi prognozējami var mainīties divos veidos. Pirmkārt, ja nemainās pasažieru skaits, biļešu ieņēmumi samazinās par 1,5%. Otrkārt, kas, pēc “PV” vadītāja teiktā, ir reālākais variants, pasažieru skaits pieaugs par 3%, attiecīgi audzējot arī biļešu ieņēmumus par 1,4%. Jaunās zonu tarifu biļešu sistēmas kartes tiks izvietotas visās stacijās, kurās arī varēs pārbaudīt, cik maksā biļete no vienas stacijas līdz otrai.

Paralēli zonu tarifiem no šā gada 1. aprīļa pasažieriem tiks piedāvāti arī jauni biļešu veidi – dienas biļete, kas atkarībā no tarifu zonas izmaksās no 2,4 līdz 8,7 eiro, trīs dienu biļete – no 3,6 līdz 13,05 eiro, četru dienu biļete – no 4,8 līdz 17,4 eiro, kā arī piecu dienu biļete – no 6,0 līdz 21,75 eiro.

Tāpat jau ar aprīli “PV” strādājošie konduktori tiks apgādāti ar mobiliem daudz­funkcionāliem kases aparātiem, un turpmāk vairs nebūs nepieciešams vilcienā iegādātās biļetes izrakstīt ar roku. Savukārt vasarā plānots pasažieriem piedāvāt iespēju iegādāties biļetes internetā un mobilo ierīču lietotnēs. Savukārt līdz šā gada beigām noslogotākajās stacijās plānots uzstādīt pašapkalpošanās biļešu tirdzniecības automātus. Līdz gada beigām arī paredzēts piedāvāt iespēju par vilciena braucienu norēķināties ar bankas karti.

VAS “Pasažieru vilciens” zonu tarifu biļešu sistēmas ieviešana izmaksājusi 
270 000 eiro.

 

VIEDOKLIS

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš: “”Pasažieru vilciena” ieviestā zonu tarifu biļešu sistēma ļauj domāt par vienotas biļetes izveidi. Tā paredzētu, ka pasažieris ar vienu biļeti var ar vilcienu aizbraukt no viena punkta līdz otram punktam, bet pēc tam galapunktā nonākt ar autobusu. Patlaban pasažieri šādā veidā var nokļūt Aizkrauklē – līdz stacijai ar vilcienu, bet no stacijas uz centru ar autobusu, taču šādu sistēmu varētu ieviest arī, piemēram, Tukumā un Saulkrastos.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Totāla ņirgāšanās – populistiski kladzināt, ka cenas kritušas!
    A. Cenas latvijā NEKAM un NEKAD nekritīsies!!
    B. Biļešu cenas tikai AUG – pretēji servisa līmenim vilcienos – par vienādu braucienu (vienāds ceļā pavadītais laiks, serviss; dažādas tikai zonas kartē!!!) cenas dažu idiotu izmurgotajās shēmās atšķiras teju dubultā! Uzskatu to par cilvēktiesību pārkāpumu, ja man par absolūti identisku preci jāmaksā vairāk nekā citam. Ar kādām tiesībām?!

Draugiem Facebook Twitter Google+