Kultūra
Literatūra

Ieviešam jaunas tradīcijas, mācāmies no īslandiešiem 16

Īslandiešiem ir brīnišķīgi tradīcija – Ziemassvētkos dāvināt grāmatas, un tā ir pieredze, no kuras noteikti varam ko mācīties. Īslande ir valsts ar tikai 329 tūkstošiem iedzīvotāju, taču vienīgā, kur laikā no septembra līdz decembrim grāmatveikalu plaukti ir teju pilnībā izpirkti.

Jo nudien, Ziemassvētki ir īpašs laiks, kad brīnums piepilda ikviena sirdi ar prieku un mīlestību. Ar grāmatu šo laiku saviem mīļajiem iespējams padarīt par skaistu Ziemassvētku pasaku.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” uz svētkiem ir sarūpējusi daudz brīnišķīgu grāmatu bērniem un pieaugušajiem – Ievas Jurjānes “Kaķīša dzirnavas” un Līvas Pakalnes “Sarkangalvīte” būs lieliska dāvana kā maziem, tā lieliem. Tās ir kultūras kanoni, kas, pateicoties divu talantīgu latviešu mākslinieču ilustrācijām, nu arī ierindojušās mākslas grāmatu mantojumā.

Savukārt “Mana iemīļotākā Ziemassvētku grāmata” veidota ar mīlestību un satur visskaistākos stāstus, idejas rokdarbiem un svētku našķu receptes. Bet jautriem brīžiem – Guntara Rača skaitāmpantu grāmata “Kad neviena nav mājās…” – Vai patiešām burbuļi baseinā rīko banketu un grābeklis gogelmogeli kuļ? Netici? Tad lasi, skaties un mācies ALFABĒTU.

Kas gan var būt skaistāks kā kluss, ar bērniem kopīgi lasot, pavadīts svētku vakars, jo grāmata ir lieliska dāvana, lai izrautos no ikdienas steigas un piedzīvotu brīnumu.

Video autore – Karīna Miezāja

Izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatas var iegādāties šeit, kā arī “Grāmatu Mājā” Rīgā, Dzirnavu ielā 21.

Saistītie raksti
LA.lv