×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Ieviesīs centralizētu valsts iestāžu vadītāju atlasi

biznesmenis_stock

Valsts kancelejai (VK) būs pienākums organizēt valsts iestāžu vadītāju centralizētu atlasi. To paredz ceturtdien Saeimā atbalstītie grozījumi Valsts civildienesta likumā, informē parlamenta Preses dienestā.

Saskaņā ar likuma izmaiņām VK būs jāizstrādā atlases kārtība un kritēriji, jāizsludina amatu konkursi un jāizvērtē pretendentu pieteikumi. Tāpat VK vērtēs kompetences, kā arī ieteiks piemērotākos pretendentus vērtēšanas komisijai.

Grozījumi nosaka arī, ka pretendentu pieteikšanās termiņš vakantajiem amatiem turpmāk nedrīkstēs būt īsāks par desmit dienām līdzšinējo 20 vietā un garāks par 20 dienām līdzšinējo 30 dienu vietā no konkursa izsludināšanas dienas.

Ņemot vērā nepieciešamību efektivizēt civildienestu, grozījumi nosaka, ka turpmāk ierēdnim, ko amatā ieceļ pirmo reizi, pārbaudes laiku varēs noteikt no trim līdz sešiem mēnešiem. Patlaban tas ir seši mēneši, kas atsevišķiem amatiem ir pārāk ilgs laiks.

Līdz šim iestāžu vadītāju atlase bija katras iestādes kompetencē, un ar VK saskaņoti tikai ierēdņa amata pārbaudes kritēriji. Grozījumi bija nepieciešami, lai nodrošinātu iespēju īsākā laikā aizpildīt vakantās amata vietas iestādēs, tādējādi veicinot valsts funkciju kvalitatīvu īstenošanu valsts pārvaldē. Pastāvošā kārtība neveicināja vienotu pieeju, labās prakses pārmantojamību un resursu efektīvu izmantošanu, norāda grozījumu autori.

Izmaiņas civildienesta likumā nosaka, ka centralizēta iestāžu vadītāju atlase VK būs jānodrošina, sākot ar 2015.gada 1.septembri. Jaunā kārtība neattieksies uz diplomātisko un konsulāro dienestu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+