Ekonomika

Ieviesīs IIN atvieglojumu ēdināšanas izdevumiem 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Sandra Dieziņa

Valdība šodien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu ieviest iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumu ēdināšanas izdevumiem.

Likuma par IIN grozījumu projekts paredz, ka no maksātāja ienākumiem, par kuriem maksā algas nodokli, izslēdz darba devēja apmaksātos darba koplīgumā noteiktos darbinieka ēdināšanas izdevumus, nepārsniedzot 480 eiro gadā jeb vidēji 40 eiro mēnesī.

Lai darba devējs kvalificētos šai normai, darba devēja apmaksātie darba koplīgumā noteiktie visu darbinieku ēdināšanas izdevumi nevar pārsniegt 5% no darba devēja gada kopējā bruto algu fonda, kā arī darba devējs nodarbina vismaz sešus darbiniekus un darba devējam nav nodokļu parādu.

Tāpat likuma grozījumi paredz, ka turpmāk ar IIN netiks apliktas stipendijas līdz 280 eiro mēnesī, ko izglītojamam darba vidē balstītu mācību ietvaros izmaksā komersants, iestāde, biedrība, nodibinājums, fiziska persona, kura reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, kā arī individuālais uzņēmums, tajā skaitā zemnieku vai zvejnieku saimniecība, un citi saimnieciskās darbības veicēji. Šāds ierobežojums noteikts, lai stipendijas izmaksa netiktu izmantota nodokļa optimizēšanas mērķiem, kā arī balstoties uz aplēsi, ka 280 eiro aptuveni ir minimālā alga pēc nodokļu nomaksas.

Par izmaiņām likumā vēl jālemj Saeimai.

Saistītie raksti
LA.lv