Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
27. septembris, 2016
Drukāt

Ieviesīs IIN atvieglojumu ēdināšanas izdevumiem

Foto - Sandra DieziņaFoto - Sandra Dieziņa

Ilustratīvs attēls

Valdība šodien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu ieviest iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumu ēdināšanas izdevumiem.

Likuma par IIN grozījumu projekts paredz, ka no maksātāja ienākumiem, par kuriem maksā algas nodokli, izslēdz darba devēja apmaksātos darba koplīgumā noteiktos darbinieka ēdināšanas izdevumus, nepārsniedzot 480 eiro gadā jeb vidēji 40 eiro mēnesī.

Lai darba devējs kvalificētos šai normai, darba devēja apmaksātie darba koplīgumā noteiktie visu darbinieku ēdināšanas izdevumi nevar pārsniegt 5% no darba devēja gada kopējā bruto algu fonda, kā arī darba devējs nodarbina vismaz sešus darbiniekus un darba devējam nav nodokļu parādu.

Tāpat likuma grozījumi paredz, ka turpmāk ar IIN netiks apliktas stipendijas līdz 280 eiro mēnesī, ko izglītojamam darba vidē balstītu mācību ietvaros izmaksā komersants, iestāde, biedrība, nodibinājums, fiziska persona, kura reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, kā arī individuālais uzņēmums, tajā skaitā zemnieku vai zvejnieku saimniecība, un citi saimnieciskās darbības veicēji. Šāds ierobežojums noteikts, lai stipendijas izmaksa netiktu izmantota nodokļa optimizēšanas mērķiem, kā arī balstoties uz aplēsi, ka 280 eiro aptuveni ir minimālā alga pēc nodokļu nomaksas.

Par izmaiņām likumā vēl jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (5)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+