Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
27. septembris, 2016
Drukāt

Ieviesīs IIN atvieglojumu ēdināšanas izdevumiem

Foto - Sandra DieziņaFoto - Sandra Dieziņa

Ilustratīvs attēls

Valdība šodien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu ieviest iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumu ēdināšanas izdevumiem.

Likuma par IIN grozījumu projekts paredz, ka no maksātāja ienākumiem, par kuriem maksā algas nodokli, izslēdz darba devēja apmaksātos darba koplīgumā noteiktos darbinieka ēdināšanas izdevumus, nepārsniedzot 480 eiro gadā jeb vidēji 40 eiro mēnesī.

Lai darba devējs kvalificētos šai normai, darba devēja apmaksātie darba koplīgumā noteiktie visu darbinieku ēdināšanas izdevumi nevar pārsniegt 5% no darba devēja gada kopējā bruto algu fonda, kā arī darba devējs nodarbina vismaz sešus darbiniekus un darba devējam nav nodokļu parādu.

Tāpat likuma grozījumi paredz, ka turpmāk ar IIN netiks apliktas stipendijas līdz 280 eiro mēnesī, ko izglītojamam darba vidē balstītu mācību ietvaros izmaksā komersants, iestāde, biedrība, nodibinājums, fiziska persona, kura reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, kā arī individuālais uzņēmums, tajā skaitā zemnieku vai zvejnieku saimniecība, un citi saimnieciskās darbības veicēji. Šāds ierobežojums noteikts, lai stipendijas izmaksa netiktu izmantota nodokļa optimizēšanas mērķiem, kā arī balstoties uz aplēsi, ka 280 eiro aptuveni ir minimālā alga pēc nodokļu nomaksas.

Par izmaiņām likumā vēl jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+