×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Ieviešot eiro, latu maiņa varētu notikt pēc pašreizējā eiro kursa

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ieviešot eiro Latvijā, valūtas maiņa, visticamāk, notiks pēc pašreizējā oficiālā eiro kursa, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu komisijā deputātus informēja Finanšu ministrijas (FM) Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone.

Viņa teica, ka no Latvijas Bankas un Eiropas Centrālās bankas (ECB) ir saņemti signāli, ka eiro tiks mainīts pret latiem pēc pašreizējā oficiālā kursa – 0,702804 lati par vienu eiro.

Kalsone pavēstīja, ka Eiropas Padome eiro kursu noteiks nākamgad jūlija vidū – apmēram no 10. līdz 15.jūlijam.

Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss uzsvēra, ka jau pašlaik lats ir piesaistīts pie stingra kursa, kas var svārstīsties tikai procenta robežās. Citu valstu eiro ieviešanas pieredze liecinot, ka nacionālā valūta tiek mainīta pēc līdzšinējā oficiālā kursa. “Man ir grūti iedomāties jebkādus iemeslus, kādēļ Latvijai varētu būs citādi un tiktu noteikts cits kurss,” sacīja Sakss.

Arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Jānis Reirs noraidīja bažas, ka Eiropadome, jūlijā nosakot maiņas kursu, varētu to būtiski mainīt, un nosauca par nepamatotām spekulācijas, ka kurss tiks izvēlēts tāds, kāds ir izdevīgs ECB, nevis Latvijai.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+