×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Ieviešot jauno modeli esošajā redakcijā, algu samazinājumu jutīs 56% skolu skolotāju (9)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Ja modelis tiks ieviests esošajā redakcijā, tad 56% skolu skolotāju jutīs algu samazinājumu, aprēķināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Salīdzinot ar pašreizējo modeli “Nauda seko skolēnam”, no 651 vispārējās izglītības skolas algu apjoma samazinājumu izjustu 370 skolu pedagogi.

Arodbiedrības aprēķini liecina, ka skolotāju algas vidēji varētu sarukt no pavisam nelielas summas – 0,80 eiro – līdz pat 354 eiro. Lielākos zaudējumus varētu piedzīvot Cēsu pašvaldības skolu skolotāji, kuru zaudējumu amplitūda svārstās no 17 līdz minētajiem 354 eiro.

Raugoties uz to, cik daudzas pašvaldības potenciāli varētu iegūt no jaunā modeļa ieviešanas, LIZDA secināja, ka 46 pašvaldībās visas skolas saskarsies ar skolotāju vidējās algas par likmi samazinājumu, savukārt tikai astoņās pašvaldībās visu skolu skolotāju vidējās algas par likmi palielināsies. Modelis labvēlīgu situāciju varētu radīt Alsungas un Durbes novadu, kā arī Jelgavas pilsētas, Jēkabpils, Lubānas novada, Pāvilostas novada, Rucavas novada un Rundāles novada skolotājiem.

Savukārt, pēc LIZDA aprēķiniem, modeļa ieviešanas dēļ vidējās algas par likmi visās skolās samazināsies Aizkraukles, Aizputes, Amatas, Auces, Ādažu, Babītes, Baldones, Baltinavas, Beverīnas, Carnikavas, Cesvaines, Cēsu, Ciblas, Iecavas, Ikšķiles, Jaunpils, Krimuldas, Lielvārdes, Līgatnes, Mazsalacas, Mālpils, Mērsraga, Naukšēnu, Olaines, Pārgaujas, Pļaviņu, Priekuļu, Raunas, Rojas, Ropažu, Rugāju, Rūjienas, Salacgrīvas, Salas, Salaspils, Saulkrastu, Sējas, Skrīveru, Skrundas, Stopiņu, Strenču, Tērvetes, Ventspils, Viļānu un Zilupes novados.

Izskatot modeļa ietekmi uz visu pašvaldību vispārējās izglītības iestāžu skolotāju algām, LIZDA secināja, ka ir pašvaldības, kurās zaudē visu pašvaldībā esošo skolu skolotāji.

Raugoties uz pašvaldībām, kuru skolu skolotāji varētu iegūt, LIZDA aprēķināja, ka skolotāju ieguvumi varētu sasniegt no 0,80 eiro līdz 374 eiro. Lielākie ieguvēji būtu Rīgas pašvaldības skolu skolotāji.

Ieguvēju vidū būtu vairums Rīgas skolu. No 99 izglītības iestāžu skolotājiem ieguvēji būs skolotāji 64 skolās.

LIZDA aprēķinos nav iekļauti skolu direktori, viņu vietnieki, kā arī atbalsta personāls. Tāpat nav iekļautas arī speciālās izglītības iestādes, kā arī vakara maiņu skolas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. viss tiek sagatavots bēgļu uzņemšanai visā valstī un laukos tam kalpos tukšo skolu telpas!?? Valdībai nospļauties par skolotājiem, lai gan Druvietes laikā viss jau bija norunāts un vajadzēja TIKAI NAUDU… Acīmredzot jau tad Straujuma zināja to glabāt bēgļiem… un tagadējā ministre turpina kursu ….Skolotāji visu savu apzinīgo darba mūžu nav saņēmuši normālu samaksu par savu darbu un turpinās šī aina vēl tagad ar tik lielu PLĒŠANOS , ka drebuļi metas…Vēl joprojām ir tik daudz neapmaksātu darbu, ko skolotājs veic blakus tiešajam darbam… Par to nerunā NEVIENS!?? ARĪ ministre SEILE klusē kā partizānis… Padomju laikā bija saprotams, ka strādāt sabiedrības labā bez atlīdzības ir liels GODS, bet tagad, kur VISS MAKSĀ TIK CIK MAKSĀ, vairs nav saprotams, kur tad tagad dzīvojam…Pedagoģiskās sēdes vēl joprojām notiek ārpus darba laika un velkas vismaz 3 stundas atkaŗībā no skolas lieluma… Deputāti arī sēd, bet viņiem samaksā…. KUR LOĢIKA??? KUR SAPRATNE??? PAR KO RUNĀJAM!??

 2. lasot visu kas uzrakstiits par skolotaaju un deputatu algaam … ko vienkaarsham cilveekam domaat ??? Ja taa turpinaas aizbrauks visi, kas varees un paliks tikai tie, kas nevarees aizbraukt … shaushaliigi beediigas kraasas visrinjkjii…

 3. Par ko tad īsti ir stāsts? Skolotāji raud ka algas par mazām, bet sanāk, ka tomēr par lielām. Nu nevaram atļauties lauku skolā ar 50 skolniekiem skolotāju algu 1000 EUR. Tas nu būtu jāsaprot.

  • Neviens neprasa laukos 1000 euro algu, bet mēs jūtamies pazemoti, ka mūsu alga ir tik pat liela kā skolas apkopējai un, kā ieviesa “nauda seko skolēnam”, tā mūsu algas tikai samazinās. jo algas lielums ir atkarīgs no skolēnu daudzuma. Mums ir palicis tas kontingents, kurš pilsētu skolām neder, tad aizsūta uz novada lauku skolu. Mums nav paralēlklašu. Visas 21 slodzes stundas ir katru dienu jāgatavo. Konsultāciju apmaksā 20 min. Ko var iemācīt 20 min.?It sevišķi bērnam, kuram ir mācīšanās problēmas. Par skolotāja palīgu varam tikai sapņot. Es ļoti mīlu savu darbu, bet man ir jābūt nepārtrauti misionāram, kas norīta 8-os aiziet uz darbu un 5-os nāk mājās un tad līdz vēlai naktij jāgatavo stundas, jo pagājušajā gadā saņēmu trešo augstskolas baigšanas apliecību, lai iznāktu tā slodze. Pasniegt 2-3 priekšmetus laukos ir normāla parādība, bet kādu laiku patērē, lai sagatavotu to papildus specialitāti, tas nevienu neinteresē. Pats maksā mācību maksu, ceļa naudu līdz Rīgai, pats celies 3-os no rīta , lai tur nokļūtu. Pats taisnojies ģimenē, ka sestdienā un svētdienā sēdi pie grāmatām.

 4. kolosāli, kolosāli! es laikam tomēr došos bēgļu gaitās!

 5. Šis ir kolosāls gājiens lai rastos iespējas slēgt daudzas lauku skolas.
  Telpās varēs ielikt gultas un uzņemt musulmaņu bēgļus.Izklausās reāli jo cilvēkiem taču ir jāpalīdz.Varēs atstāt vienu klases telpu un tur apmācīt latviešu valodu.
  Spicei galvas strādā un patiesi izskatās ka ir izcils gājiens.
  Atbrīvosies daudzi skolotāji…bērnus varēs vadāt uz lielajām pilsētām.Visiem būs labi.Tas nekas ka līdz sk0lai var būt kādi 40 km…jo bērni taču piecietīs.
  Rādās ka prasās šo ideju autoriem piešķirt dāsnas prēmijas

 6. un seile melo
  ka jaunais algu modelis lūk prasa papildus vairāk par 30 miljoniem. ja algas samazinās tad kam tie miljoni vajadzigi. it sevišķi ja skolotāju algām paredzeti 32 miljoni GADĀ!!!!! par seiles melotajiem 30 miljoniem skolotāju algas var DUBULTOT. tik klaji ministrija vel nekad nav melojusi

Draugiem Facebook Twitter Google+