×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Ieviešot Vēlētāju reģistru, sola nodrošināt plašākas iespējas nobalsot

liepins_valdis

Pēc Vēlētāju reģistra ieviešanas iedzīvotājiem tiks nodrošinātas plašākas iespējas piedalīties vēlēšanās, intervijā aģentūrai LETA sacīja Saeimas deputāts un viens no Vēlētāju reģistra ieviešanas iniciatoriem Valdis Liepiņš (ZRP).

Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi informēt balsotājus par dažādām balsošanas iespējām. Ieviešot Vēlētāju reģistru, balsotājs balsos par viņa vēlēšanu apgabala sarakstiem. Pašlaik ar pasi var balsot pilnīgi jebkur – tā ir visatļautība un ļoti primitīva sistēma, uzskata politiķis.

Ja vēlētājs zina, ka vēlēšanu dienā un pirms tam būs ārzemēs, viņš varēs reģistrēt šo faktu un pa pastu nobalsot par sava vēlēšanu apgabala sarakstiem. “Nākamajā gadījumā, ja dzīvoju Daugavpilī un vēlēšanu dienā viesošos pie radiem Liepājā, man ir iespēja nobalsot iepriekšējā balsošanā – to varēšu izdarīt jebkurā iecirknī Latvijā. Tie būs reti izņēmuma gadījumi, kad vēlētājs nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā. Ja cilvēkiem visa diena solās būt aizņemta, tad viņi var nobalsot agri no rīta. Savu balsi var atdot arī iepriekšējās balsošanas laikā. Vēlētāju reģistra ieviešana tiešsaistē ir labākais risinājums, jo ar to būs iespējams balsot jebkurā iecirknī Latvijā,” skaidro Liepiņš.

Viņaprāt, balsotājs varētu pieskaņoties vēlēšanu iecirkņa darba laikam, jo vēlētājam ir atbildība par savu uzvedību. Mums ir jāprasa atbildība arī no vēlētājiem, nevis tikai jāraugās, kā viņiem būtu labāk.

“Daži cilvēki neievēro pat to, ka ir vēlēšanas,” skaidro Liepiņš, atzīstot, ka tā ir pašu vēlētāju atbildība. “Kur tad tu dzīvo? Latvijā vai kaut kur uz Marsa? Avīzes nelasi? Televīziju neskaties? Radio neklausies? Centrālā vēlēšanu komisija sniegs par to informāciju. Jau pašlaik pašvaldību vēlēšanās ir iespēja nobalsot iepriekš,” uzskata politiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+