×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Putins spēj šantažēt Nazarbajevu (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu (no kreisās) Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs paziņojis, ka viņa valsts patur iespēju izstāties no Eirāzijas ekonomiskās savienības, ja šajā organizācijā saskatīs draudus Kazahstānas neatkarībai.

Kad 26. augustā Minskas apspriedē notika “smagā” saruna starp Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, klāt bija – kā Eirāzijas Savienības dalībvalsts pārstāvis – Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs. Un, kad Putins teica, ka Ukrainas asociācija ar Eiropas Savienību radīšot Krievijas ekonomikai zaudējumus 100 miljardu rubļu apmērā, Nazarbajevs vienā mierā izteicās, ka Kazahstānai Ukrainas vienošanās par asociāciju ar Eiropas Savienību “nav šķērslis”. Un piemetināja, ka Kazahstāna gatava abpusējai ekonomiskai sadarbībai ar Ukrainu.

29. augustā Putinam bija tikšanās ar jaunatnes kluba “Seliger” dalībniekiem. Un Krievijas Tautu draudzības universitātes studente Anna Safonova viņam sūdzējās, ka “izraisa bažas nacionālistisko noskaņu pieaugums Kazahstānā, īpaši šīs valsts dienvidos”. Krievija ir autoritāra valsts, un Safonovas teiktais nebija pēkšņas iedvesmas rezultāts.

Tad vārdu ņēma Putins. Cita starpā viņš nežēloja komplimentus Nazarbajevam, nosaucot viņu par “gudru valstsvīru”, piemetinot, ka Kazahstānas prezidents “paveicis brīnumu – uzcēlis valsti teritorijā, kur nekad nekādas valsts nav bijis. Kazahiem nebija valstiskuma”.

Reakcija nebija ilgi jāgaida. Intervijā Kazah­stānas telekanālam “HaberTV” Nazarbajevs teica: “Ja noteikumi, kas fiksēti līgumā, netiek pildīti, Kazahstānai ir tiesības atteikties no Eirāzijas ekonomiskās savienības (..). Mūsu neatkarība ir mūsu lielākais dārgums, par kuru cīnījās mūsu senči.”

Un 2. septembrī, atklājot Kazahstānas parlamenta kārtējo sesiju, Nazarbajevs brīdināja, ka “pasaulē pieaug ģeopolitiskie riski”. Šajos sarežģītajos apstākļos “jādara viss, lai novērstu iespējamās negatīvās sekas Kazah­stānas ekonomikai, tautas labklājībai un valsts drošībai”.

Annas Safonovas bažas bija inspirētas: Kazahstānas ziemeļu novados joprojām liels ir etnisko krievu īpatsvars, un viņu vidū vēl šur tur liek sevi manīt “‘Sibīrijas kazaku varoņgars”. Vārdu sakot, Putins spēj Nazarbajevu šantažēt, “pieminot Doņecku”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Saistībā ar tematiku, laba infografika par mr Vladimiru Putinu
  kreisiepatrioti.lv/zinas/257-infografika-vacijas-nacistiska-un-krievijas-fasistiska-rezima-salidzinajums

 2. … @ nuss: Kareivigie un agresivie skiti tika Darija izskausti ap 500 p.m.e., un atlikusie, ka ari rojalie skiti devas sirojuma migracija uz Centraleiropu … tos velak pazistam ka agresivos un kara milosos saksus un anglosaksus …

  … Iemesls sadai migracijai bija pasu skitu uzsakts, jo uzmacoties sarmatiem, vini tos iespiezot Aizkaukaza, senas Persijas robezas parkapa tas robezas … konsekventi, pa pedam dzenoties sarmatiem, skiti nelikumigi nodibinaja Transkaukazas Medijas valsti … Darius nepienemot so nelikumigo anektiju un saredzot nakotne draudus savai imperija iebruka ar 100 000 armiju skitu zemes – centretas ap Krimas pussalu … Skiti nesanemot baltu Neuru keninvalstu atbalstu no ziemelpuses , jo tie atteicas karot pret Dariju skitu pasu vainas del, atkapas sirojot un laupot neuru zemes un ta …1. zaudejot savu zemi un dzivo speku ari izpostija neuru zemes un izkava so tautu, un 2. ar Dariju dzenoties pakal skitiem ta so divu karaspeku izniciba neuri un to parejie baltu kaimintautas tika vai nu iznicinatas vai atspiestas uz ziemelvakariem !!

  … Ta luk sakas VISU baltu noriets … citu lielo un agresivo kaiminu del … !!!

  … UN VESTURE ATKARTOJAS UN ARTKARTOJAS … JA NEMACAMIES IZMANTOT IZDEVIBU APVIENOTIES UN PIEVIENOTIES TAISNIGAJAI PUSEI !!!

 3. Kad Kazahstana bija krievu kolonija, PSRS ietvaros, kazahu īpatsvars noslīdēja uz kādiem 30% vai zemāk. Tagad viņu ir vairāk kā 60%. Krievu koloniālisms cieta neveiksmi. Tagad Pūķins cenšas pagriezt vēsturi atpakaļ. Viņa apgalvojumi, ka kazahiem “nekad nekādas valsts nav bijis” ir klaji meli.

  • Nedomāju, ka vēsture tur ir tik vienkārša. Kazahi bija klejotāji un PSRS laikā visas Vidusāzijas turku klejotājtautas tika nometinātas un tā rezultātā daudz kur mainījās etniskais sastāvs. Buhāras un Hivas persu-tadžiku hanistes vietā tagad atrodas Uzbekistāna, kas aizliegusi tadžikiem pat savu tautību pasē pierakstīt kur nu vēl lietot valodu. Paši kazahi vēl ilgu laiku klejoja arī pa Ķīnas pusi – no kurienes tie ir nākuši.
   Krievijas impērijas laikā no stepēm siroja vergu mednieki, kas ik pa laikam iebruka Krievijā un dzina gūstā prom visus, kas dzīvoja pierobežā – līdzīgi bija arī Ukrainas pierobežā.
   Vēl senāk tā bija skitu-irāņu apdzīvota un tikai pēc mongoļu pasaules iekarošanas gājiena tā kļuva par turku tautu apdzīvotu.
   Ja raugās nākotnē… Kazahija ir ideāla vieta uz kurieni pārvietot visus krievus, kas negrib dzīvot kā normāli cilvēki un tos vajag atstāt uz kādu laiku tadžiku pārraudzībā. Krievi ir pa daļai skitu pēvnācēji, kas pārslāvoja baltus – pati galvenā problēma ir tā, ka viņu pasaules uztvere ir iespaidojusies no mongoļu-tatāru pārvaldnieku patvaļas un tā ir jāmaina.

 4. … Bet melim un santazetajam Putinam ir vienalga, vai kada valsts ir pastavejusi vai ne … mierligumi un savstarpeji neuzbruksana ligumi mums nesaudzeja no militaras okupacijas un ar kuras atkartosanu tacu tika nozagta Abrene un citas Latvijas Republikas teritorialas dalas, izlietojot 5. kolonnas spiedienu uz Saeimas deputatiem un citiem lidzskrejejiem …. un netika atdotas CCCP sabrukot p;ec internacionlam konvencijam noteiktas kartibas … !!!

  … Kada veselam pratam neiedomajam divkosiba … !

 5. … Un tamdel ir izplanoti vai ari notiek Kremla militarie manevri pie Kazakhastanas robezam … !

 6. Un KĀPĒC NĒ!?? Varbūt, ka kazaki būs gudri un laikus tiks vaļā no savas 5.kolonnas, novēršot Ukrainas variantu pašā saknē. Kazahstana arī ir ar dabas bagātībām bagāta valsts un NAV brīnums, ka Krievijaqs prezidents JAU nolūkojis tās!?? Visu vērojot un lasot ziņas tā vien liekas, ka Krievijas pierobežas jaunās valstis, kas savu valstiskumu atguva pēc PSRS sabrukuma, tagad Krievijas prezidenta plānā tiks ATKAL padarītas ATKARĪGAS NO LIELĀ KAIMIŅA, sagrābjot to vērtīgākās, stratēģiski nozīmīgākās vietas un piespiežot TĀS ATKAL RĀPOT KRIEVIJAS PRIEKŠĀ UZ CEĻIEM, LŪDZOT ŽELASTĪBU…Ceru, ka Kazahijas tauta un prezidents Nursultans Nazarbajevs PRATĪS “ATPĪT” KRIEVIJAS NĀKOTNĒ PLĀNOTO “MEZGLU”, pirms tas aižņaudz Kazahijas kaklu un NENOBĪSIES… Ne velti Safonova tā IZTEICĀS un TĒMĒJA UZ DIENVIDIEM, PIESAUCOT JĀJAMO ZIRDZIŅU – NACIONĀLISMU…

  • Nedomāju, ka Kazahijai ir kaut kāda nākotnes izvēle – ja krievi nebruks un nesāks apcirpt, tad to darīs Ķīna. Putins ir vienkārši stulbs un nesajēdz, ka viņš Krieviju ir nostādījis tajā pašā situācijā kādā Hitlers bija nostādījis Vāciju, kuru PSRS sakūdīja un deva materiālu atbalstu lai šie sāktu karot ar Eiropu. Visa ideja bija tā, ka Vācijai vajadzēja novājināt britus un tad abus apēstu PSRS – PSRS vajadzēja plesties no Atlantijas okeāna. Pilnīgi tas pats notiek ar Ķīnu – kas gaida kad Krievija letāli paklups.

 7. Putins gatavs karot vairākās frontēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+