×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Iezīmējas Vidzemes ekonomiskais trīsstūris (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Skats uz Cēsu namu jumtiem.

Smiltenes un Cēsu novadu un Valmieras pilsētas pašvaldības lēmušas veidot Vidzemes ekonomisko trīsstūri.

Tuvojas jaunais plānošanas periods, un, saprotot, ka iespējas attīstībai un maksimālai investīciju piesaistei būs lielākiem reģioniem, Smiltenes novada pašvaldībā uz pirmo diskusiju un viedokļu apmaiņu bija uzaicināti 30 kilometru attālumā esošie Valmieras un 40 kilometru attālumā esošie Cēsu kolēģi. Ģeogrāfiski šīs vietas veido gandrīz vienādmalu trīsstūri – tātad pati daba it kā norādījusi uz sadarbības nepieciešamību.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis uzsvēra, ka Vid­zemes reģiona attīstīšanā svarīga nozīme ir pašvaldību vienotam skatījumam turpmākajam plānošanas periodam: “Sadarbība būtiska ir gan no ekonomiskā viedokļa – veicinot uzņēmējdarbību, piesaistot investīcijas un realizējot projektus, gan arī tūrisma jomā, lai sekmētu Vid­zemes reģiona un katra novada un pašvaldības izaugsmi. Diskutējot radās vairākas idejas turpmākajai sadarbībai un iezīmējās virzieni par realizācijas iespējām. Tādēļ nākamajās tikšanās reizēs sarunas būs jau par konkrētām lietām.”

Arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atzina, ka šīs trīs pašvaldības Vidzemes reģionā veido ekonomisko trīsstūri – Vidzemes ekonomisko centru: “Nenoliedzami, esam strādājuši un turpināsim attīstību katrs savā teritorijā, taču vajadzīgs plašāks skatījums, un tad vairs viens nav nekas. Jo būs vairāk kopējās teritorijas kvadrātkilometru un iedzīvotāju, jo uz apjomīgākiem projektiem un ievērojami lielākām investīcijām varēsim startēt. Smiltenes pusē ir spēcīgs kokrūpniecības virziens, Valmierā – ķīmiskā rūpniecība, Cēsīs – pārtikas ražošana, taču visās pašvaldībās kopīgi ir energoefektiviātes risināšanas jautājumi, tūrisms, ārējie tirgi. Piemēram, Pleskavas apgabals, kas no mūsu pašvaldībām ir samērā netālu, arī ir gatavs sadarbībai, taču viena atsevišķa teritorija šim tirgum ir maz, bet trīs – jau vērā ņemams daudzums. Man ir jautāts, kādēļ tikai tagad sākam šādas aktivitātes. Nu, laikam visam ir jānotiek īstajā laikā un īstajā vietā. Varbūt izklausās nedaudz banāli, taču esmu pārliecināts, ka šis ekonomiskais trīsstūris noteikti veicinās uzņēmējdarbības attīstību, tādējādi uzlabojot arī katras atsevišķās teritorijas uzplaukumu.”

VidzemeTādās pašās domās ir Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks, norādot, ka vispirms jāmeklē sadarbības iespējas ar kaimiņiem. Smiltene, Cēsis un Valmiera ir trīs spēcīgi centri Vidzemē. Sadarbojoties var iegūt gan novadi, gan viss Vidzemes reģions, attīstot uzņēmējdarbību, profesionālās izglītības iespējas, veidojot tūrisma maršrutus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Diezcik vienādmalu tas trijstūris vis nav. Tad jau Limbaži arī veido tādu pašu trijstūri. Bet visumā jau pozitīvi.

  2. Ja izdosies kopīgiem spēkiem izveidot šo trijstūra sadarbību un realizēt iecerēto,tad tas būs lieliski! Lai veicas mums kopā!

  3. Nu, nezin vai Smiltene tā trešā virsotne, drīzāk Sigulda…

  4. vismaz sapratuši. pat ceļam ir nepieciešami vismaz 2 gali. jadomā laicīgi arī par RailBaltica iespaidu. gan iespējām piedalīties būvē, piegādāt materiālus, pēc tam izmantot jaunās iespējas.

  5. sociāli atstumtais Atbildēt

    … absolūts bleķis – ja trīs nabagi saiet kopā , tad nekas no tā vien nerodas ! Ja nebūs nopietna ražosana , tad cerēt , ka kur mēs ņemsim , kas mums dos – nekas nebūs ! Pirmkrt janovāc tas idiotiskais uzblīdušais administratīvais postkomunistiskais aparāts , ,, jāpārstāda ,, citas smadzenes , cita domāšana – nevis naudas izspiešana ,sodīsana un birokrātiska žņaugšana no privātīpašnieka vai uzņēmēja . Tikai tā vēl varētu kaut ka glābties !

Draugiem Facebook Twitter Google+