×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Iezīmēs Latvijas ceļu uz simtgadi

Reiņa Oliņa / publicitātes fotoReiņa Oliņa / publicitātes foto

Pēc nepilna mēneša, 15. oktobrī, Rīgā, Kultūras pilī Ziemeļblāzma notiks forums “Kultūras centru loma ceļā uz Latvijas simtgadi”, kurā kultūras centru vadītāji un pašvaldību kultūras darba vadītāji vai organizatori no visas Latvijas kopā ar sabiedrībā pazīstamiem viedokļu līderiem iezīmēs virzību ceļā uz Latvijas simtgadi, portālu LA.lv informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Foruma dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, ko kultūras centri kā sabiedrībai pieejamākā daudzfunkcionāla kultūras institūcija var darīt četru gadu laikā, gatavojoties Latvijas simtgadei. Dienas kārtību veidos lekcijas, referāti un diskusijas, kurās tiks skatīta kultūras centru loma vēsturiskā aspektā, šobrīd un Latvijas simtgades svinībās.

Kultūras ministre Dace Melbārde, rosinot diskusijas par Latvijas simtgades svinībām, aicina izprast šā notikuma nozīmi: “Svētki daudz ko pasaka par pašu sabiedrību, un, gatavojoties Latvijas simt gadu jubilejai, jādomā ne tikai par kultūras programmu, bet ir jākliedē mīti par Latvijas valsti, jāstāsta, ka valsts izveide bija likumsakarīga, nevis nejauša, jārada paliekošas vērtības un jāiesaista svētku veidošanā visas sabiedrības grupas, sevišķi uzrunājot jauniešus.”

Forumu “Kultūras centru loma ceļā uz Latvijas simtgadi” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Kultūras ministrija, un Kultūras centru asociācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+